Juraj Herz
utorok 11. 9.
20:00

Spalovač mrtvol

spalovac_mrtvol-2

Spalovač mrtvol, r. Juraj Herz, CS, 1968; 97 min.; cz / en sub,

Pan Kopfrkingl pracuje v krematóriu, je ženatý a má dve deti. O svoju rodinu sa príkladne stará a prácu vykonáva svedomito. Jeden z jeho známych, Walter Reinke, je pripojením Rakúska k Veľkonemeckej ríši nadšený. Presvedčí Kopfrkingla, že aj v jeho žilách koluje čistá, árijská krv. Kopfrkingl vstúpi do strany a postupne prepadá zvrátenému presvedčeniu o záchrane sveta pred židovskou hrozbou. Kolegovia, priatelia i jeho rodina potrebujú zachrániť. Nemusia sa však báť, nikto nebude trpieť, spasí ich všetkých.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 12. 9.
14:00

Morgiana

morgiana-2

Morgiana, r. Juraj Herz, CS, 1972; 99 min.; cz,

Viktória a Klára sú sestry. Po smrti ich bohatého otca mladšia Klára zdedí takmer všetok majetok. Klára je v spoločnosti obľúbená a obletovaná hneď niekoľkými mužmi naraz. Jedným z nich je notár Glenar, ktorého staršia Viktória tajne miluje. Viktória svojej mladšej sestre závidí nielen dedičstvo, ale i priazeň opačného pohlavia. Svoju závisť nijako zvlášť neskrýva a rozhodne sa svojej sestry rivalky nadobro zbaviť. Do nápoja jej pridá pomaly pôsobiaci jed.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 13. 9.
17:00

Petrolejové lampy

petrolejove_lampy-2

Petrolejové lampy, r. Juraj Herz, CS, 1971; 101 min.; cz,

Tridsiatnička Štěpa, dcéra bohatých rodičov, túži po manželstve a deťoch, no podľa spoločenských noriem sa nesmie vydať pod svoju úroveň. Pre svojich malomeštiackych nápadníkov je však príliš voľnomyšlienkárska a samostatná. Nakoniec sa vydá za bratranca Pavla, bývalého vojenského dôstojníka. Štěpa postupne zisťuje, že Pavel sa počas svojich búrlivých rokov v armáde nakazil syfilisom a neliečená choroba ho ničí. Neodvratne paralyzuje jeho telo a rozožiera myseľ.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program