fbpx

Cesty slávy

Po obľúbenom každoročnom výbere Kinema Choice predstavujeme novú a bohatšiu sekciu Cesty slávy, ktorej názov je inšpirovaný dnes už slávnym Kubrickovým dielom z roku 1957.

Po obľúbenom každoročnom výbere Kinema Choice predstavujeme novú a bohatšiu sekciu Cesty slávy, ktorej názov je inšpirovaný dnes už slávnym Kubrickovým dielom z roku 1957. Pár rokov po premiére sa hlavný hrdina tejto vojnovej drámy Kirk Douglas vyjadril, že ide o film, ktorý bude stále mimoriadny, a to aj o niekoľko rokov. Presne také snímky by ste mali nájsť aj na nasledujúcich stránkach katalógu.

Čaká vás desiatka nových, jedinečných, mimoriadnych a oceňovaných festivalových titulov. Ich cesty slávy sa už začali a na Cinematiku budú mať svoje pokračovanie. Divácky atraktívny výber titulov kladie dôraz na ich obsahovú zaujímavosť a filmové spracovanie.

Cesty slávy budú provokovať, otvárať diskusiu a prinášať to najlepšie zo svetových filmových festivalov. Nechajte sa inšpirovať a objavujte bohatý svet kinematografie.

 • piatok 17. 09. 20:00

  Dom umenia

  Benedetta

  Benedetta

  FR/NL, 2021, 127 min.; fr / cz tit

  Réžia: Paul Verhoeven

  V 17. storočí v Taliansku istá mníška trpí znepokojujúcimi náboženskými a erotickými víziami. Zatiaľ čo sa jej spoločníčka snaží pomôcť, ich vzťah prerastie do ľúbostného románika.

 • piatok 17. 09. 23:00

  Dom umenia

  Ada

  Lamb

  IS/SE/PL, 2021, 106 min.; is / cz tit

  Réžia: Valdimar Jóhannsson

  Bezdetný pár María a Ingvar objaví na svojej farme na Islande záhadné novorodeniatko. Nečakaná vyhliadka na ich rodinný život im prinesie veľa radosti, no napokon ich celkom zničí.

 • sobota 18. 09. 11:00

  Dom umenia

  Vera sníva o mori

  Vera andrron detin

  XK/MK/AL, 2021, 85 min.; sq / sk tit

  Réžia: Kaltrina Krasniqi

  Príbeh Very, tlmočníčky posunkového jazyka v strednom veku, ktorej život naruší úmrtie manžela. Následne sa musí vyrovnať so surovou realitou a odvážne sa postaviť proti hlboko zakoreneným rodovým stereotypom.

 • sobota 18. 09. 17:00

  Dom umenia

  Perie

  Feathers

  EG/NL/GR/FR, 2021, 112 min.; ar / cz tit

  Réžia: Omar El Zohairy

  Egyptská chudobná rodina je nútená pristúpiť k sebapoznávaniu po tom, čo sa počas detskej narodeninovej oslavy stane niečo veľmi záhadné a zvláštne. Film o silnej ženskej hrdinke vo výrazne patriarchálnom svete.

 • sobota 18. 09. 23:00

  Dom umenia

  Zelený rytier

  The Green Knight

  US/IE/CA/GB, 2021, 125 min.; en / cz tit

  Réžia: David Lowery

  Tento príbeh sa začína v časoch, keď česť bola nadovšetko a odvaha robila kráľov. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola Sir Gawain, synovec kráľa Artuša, sa vydáva na trúfalú cestu, na konci ktorej ho čaká osudový vyzývateľ – obrovský a…

 • nedeľa 19. 09. 11:00

  Dom umenia

  Malá mama

  Petite maman

  FR, 2021, 72 min.; fr / cz tit

  Réžia: Céline Sciamma

  Nelly práve prišla o starú mamu a pomáha rodičom upratať dom, v ktorom vyrastala jej mama. Skúma ho a spoznáva okolité lesy. Jedného dňa stretne dievča v rovnakom veku, ktoré stavia domček v lese.