Kinema Choice
Cinematik-2014_Partneri_kinema Výber filmov zo svetových festivalov podľa slovenského filmového magazínu Kinema.sk
streda 12. 9.
17:00

Dievča

girl-2

Girl, r. Lukas Dhont, BE, 2018; 105 min.; fr, flam / en sub / cz tit,

15-ročná Lara je odhodlaná stať sa profesionálnou baletkou. S otcovou podporou ide v novej škole naplno za svojím cieľom. Larine tínedžerské frustrácie a nedočkavosť sa začínajú prehlbovať vo chvíli, keď si uvedomí, že jej telo sa tak ľahko nepoddá prísnej disciplíne, pretože sa narodila ako chlapec.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 13. 9.
23:00

Jack stavia dom

house_that_jack_built-2

The House That Jack Built, r. Lars von Trier, DK/SE/FR/DE, 2018; 155 min.; en / cz tit,

Spojené štáty 70-tych rokov. Počas 12 rokov sledujeme veľmi inteligentného Jacka ako nám predstavuje vraždy, ktoré ho formovali ako sériového vraha. Na príbeh sa pozeráme z jeho pohľadu – každú vraždu považuje vo svojej podstate za umelecké dielo. Keďže nevyhnutný zásah polície sa neodvratne blíži, Jack vo svojej snahe vytvoriť umelecké dielo riskuje stále viac a viac. Jack stavia dom je temný a hrozivý príbeh prezentovaný skrz filozofické a miestami aj humorné rozprávanie.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 14. 9.

Hranica

border-2

Gräns, r. Ali Abbasi, SE/DK, 2018; 108 min.; se / cz tit,

Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite.

 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 15. 9.
17:00

Prevýchova Cameron Postovej

miseducation_of_cameron_post-2

The Miseducation of Cameron Post, r. Desiree Akhavan, US, 2017; 91 min.; en / cz tit,

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Loro

loro-2

Loro, r. Paolo Sorrentino, IT/FR, 2018; 145 min.; it / sk tit,

Paolo Sorrentino sa vo svojom najnovšom filme zameral na podnikateľa a bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Politická satira o moci je zároveň obrazom úpadku Talianska na začiatku 21. storočia.

taliansky_institut

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 16. 9.
14:00

Utøya, 22. júla

utoya-2

Utøya 22 juli, r. Erik Poppe, NO, 2018; 90 min.; no / cz tit,

Film Utøya, 22. júla je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa stali v tento tragický deň v r. 2011 na nórskom ostrove, keď pravicový extrémista Anders Breivik zabil 77 ľudí. Film zachováva princíp jednoty miesta a času, je nakrútený formou jedného záberu, ktorý sugestívnou kamerou sleduje pohyb hlavnej aktérky, 18-ročnej Kaji, a ďalších vyplašených teenagerov, ktorí zo začiatku netušia, čo sa deje, len počujú neutíchajúcu streľbu a v panike bežia a pokúšajú sa ukryť.

Be2Can-150

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Všetci to vedia (Slávnostné odovzdávanie cien)

everybody_knows-2

Todos lo saben, r. Asghar Farhadi, FR/ES/IT, 2018; 132 min.; es / cz tit,

Laura cestuje so svojimi deťmi z Buenos Aires do rodnej dediny v španielskych vinohradoch, aby sa zúčastnili na svadbe jej sestry. Nečakané udalosti však spôsobia krízu, ktorá odhalí skrytú rodinnú minulosť.

Tento film bude odpremietaný vrámci Slávnostného odovzdávania cien MFF Cinematik 2018. 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program