Eye on Films
Cinematik-2014_Partneri_eye_on_filmsEye on Films je medzinárodná platforma distribučných spoločností a festivalov, ktorú iniciovala francúzska spoločnosť Wide Management. Jej cieľom je prezentovať na medzinárodnom fóre kvalitné prvé a druhé filmy režisérov z Európy i zámoria. V súčasnosti má viac ako 110 partnerských organizácií vo vyše 40 krajinách. MFF Cinematik je slovenským partnerom Eye on Films a sme hrdí na to, že sme sa ocitli v takej elitnej spoločnosti. V špeciálnej sekcii vám predstavujeme osem výborných filmov z aktuálneho katalógu.
streda 12. 9.
20:00

My

we-2

Wij, r. Rene Eller, NL, 2018; 100 min.; nl / en sub / sk tit,

Dedinka blízko belgicko-holandských hraníc, sparné leto, osem tínedžerov zabíja nudu hrami na objavovanie. Dávajú si najrôznejšie úlohy a ich zvedavosť v sexuálnej oblasti čoskoro stiera hranice medzi tým, čo je správne a čo nie. Tínedžeri strácajú v zvrátených hrách a sexuálnom zneužívaní posledné zvyšky nevinnosti a menia sa na bezohľadných predátorov.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 14. 9.

Dánsko

denmark-2

Danmark, r. Kasper Rune Larsen, DK, 2017; 90 min.; dk / en sub / sk tit,

Norge (22) je typický lenivý zasran. On a jeho jediný kamarát Myre sa bezcieľne potulujú predmestím, v jednej ruke pivo, v druhej joint. Dve decká, ktoré snívajú o tom, že sa raz presťahujú do väčšieho mesta ako Aarhus či Berlín. Všetko majú naplánované, hudobnú kariéru aj to ostatné. Avšak dni ďalej monotónne plynú, až kým Norgemu nevstúpi do života 16-ročná Josephine, ktorá tvrdí, že čaká jeho dieťa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 15. 9.
11:00

Tazzeka

tazzeka-2

Tazzeka, r. Jean-Philippe Gaud, FR/TN, 2018; 95 min.; fr, arab / en sub / sk tit,

Keďže pre Eliasa ako imigranta bez dokladov je zložité nájsť si v Paríži stálu prácu, má finančné ťažkosti. Ale skamaráti sa so Souleymanom, ktorý v ňom opäť oživí lásku k vareniu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Nina

nina-2

Nina, r. Olga Chajdas, PL, 2018; 130 min.; pl / en sub / sk tit,

Po dvadsiatich rokoch sa manželstvo Niny a Wojteka dostalo do slepej uličky, čiastočne preto, že všetky ich pokusy mať dieťa zlyhali. Keď sa dvojica zoznámi s mladou ženou Magdou, požiadajú ju, aby im vynosila dieťa. Veci sa ale začnú komplikovať, keď Magda začne Ninu priťahovať.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 16. 9.
14:00

Goliáš

goliath-2

Goliath, r. Dominik Locher, CH, 2017; 85 min.; de / en sub / sk tit,

Keď Jessy oznámi Davidovi, že je tehotná, ten začne panikáriť. Pár dní na to ich prepadnú vo vlaku. David si uvedomí, že svoju priateľku nedokáže ochrániť, a prepadnú ho obavy, že ako chlap je neschopný. V zúfalstve začne brať steroidy a vrhne sa na prehnané posilňovanie. Najprv mu svaly dodajú sebavedomie, avšak zanedlho sa začne správať nevypočítateľne a stáva sa hrozbou pre Jessy aj jej nenarodené dieťa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program