Bažant Kinematograf
Filmy pod holým nebom.
utorok 11. 9.
21:00

Uteč

get_out-2

Get Out, r. Jordan Peele, US, 2017; 103 min.; en / cz tit,

Čo na tom, že Rose je biela a Chris čierny? Minimálne Rosini rodičia Missy a Dean sú na Chrisa od prvého momentu nesmierne milí. Vadí im snáď len to, že si priateľ ich dcéry občas zapáli, ale to s farbou kože predsa nesúvisí. Psychologička Missy dokonca Chrisovi ponúkne, že ho zlozvyku zbaví pomocou hypnózy. Bol by to raj na zemi, keby sa dvaja zamestnanci rodiny čiernej pleti nesprávali tak zvláštne…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 12. 9.

The Disaster Artist

disaster_artist-2

The Disaster Artist, r. James Franco, US, 2017; 104 min.; en / cz tit,

Skutočný príbeh o vzniku a nakrúcaní kultovej klasiky režiséra Tommyho Wiseaua The Room, označovanej ako jeden z najhorších filmov všetkých čias, ako „Občan Kane zlých filmov“. The Disaster Artist je príbehom dvoch outsiderov, idúcich za svojím snom. Keď ich svet odmietne, rozhodnú sa nakrútiť vlastný film – ktorý je však kvôli neúmyselne vtipným momentom, príbehovým zvratom či zlým hereckým výkonom hrozne milou a zároveň príšernou komediálnou drámou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 13. 9.

Stratili sme Stalina

death_of_stalin-2

The Death of Stalin, r. Armando Iannucci, FR/GR, 2017; 106 min.; en / cz tit,

Veľký vodca padol. Priamo na koberec. Volá sa Stalin. Nad jeho mŕtvolou sa začína tragikomický boj o nástupníctvo. Súdruhovia z politbyra sa pomaly zbavujú dlhoročného strachu a ozajstné divadlo sa môže začať. Ak sa vám to nezdá ako dostatočne dôvtipná zápletka, tak verte, že film Stratili sme Stalina vo svojej tragickosti a schopnosti uťahovať si zo všetkého je veľmi vtipný.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 14. 9.

Oklamaný

beguiled-2

The Beguiled, r. Sofia Coppola, US, 2017; 94 min.; en / cz tit,

Za múrmi izolovanej dievčenskej školy zúri americká občianska vojna, ale jej študentky a učiteľky sa prebiehajúci konflikt snažia ignorovať, až kým niekto nezaklope na dvere. Ťažko zraneného nepriateľského dôstojníka Johna McBurneyho sa ujmú v akte kresťanského milosrdenstva, aby ho, hneď ako sa trochu vzchopí, vydali „svojim“ vojakom ako vojnového zajatca. Lenže John si postupne omotá okolo prsta nielen mladučké študentky na čele s krásnou Aliciou, ale aj učiteľku Edwin a riaditeľku školy. John si však neuvedomuje, že sa ocitol uprostred bojiska, ktoré je oveľa strašidelnejšie a ničivejšie než vojna prebiehajúca za múrmi školy.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 15. 9.

Lady Bird

lady_bird-2

Lady Bird, r. Greta Gerwig, US, 2017; 94 min.; en / cz tit,

Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa. Že sa dusí, v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Nepripúšťa si, že by to mohlo bolieť. Komédia Lady Bird herečky a debutujúcej režisérky Grety Gerwig je neobyčajný film o obyčajnom dospievaní.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 16. 9.

A je tu zas

look_who_back-2

Er ist wieder da, r. David Wnendt, DE, 2015; 110 min.; de / cz tit,

Takmer sedemdesiat rokov po neslávnom odchode sa Adolf Hitler prebudí v dnešnom Berlíne. A prvá bilancia jeho novej situácie nie je radostná. Vojna skončila, a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chýba mu aj milovaná Eva Braunová. Hitler „svoje“ mesto takmer nespoznáva. Berlín je plný cudzincov a Nemecku vládne žena – akási Angela Merkelová. Po prvotnom šoku sa Hitler rýchlo aklimatizuje. Vďaka televízii začne v neznámom svete novú kariéru. Síce nie vo funkcii vodcu národa, ale ako komik. A to vďaka tomu, že ho považujú za perfektného imitátora seba samého.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program