fbpx

Na filmovom festivale sa nepremietajú iba filmy

1. septembra 2011

Aj tento rok Cinematik pripravil niekoľko sprievodných podujatí, ktoré budú môcť diváci navštíviť – keď budú čakať na film, keď sa im večer ešte nebude chcieť ísť spať, alebo keď už budú mať filmov po krk.

V rámci sekcie Filmové peklo sa uskutoční prednáška Petra Konečného Odvrátená strana žánru sci-fi o b-čkových filmoch tohto mimoriadne obľúbeného žánru. Bude v nej uvažovať nad tým, čo vedie ľudí k tomu, aby svoj čas a energiu venovali nakrúcaniu filmov, ktoré sú bizarné neraz už svojimi názvami. Táto prednáška vznikne špeciálne pre Cinematik.

V Dome umenia bude inštalovaná výstava fotografií  študentov Inštitútu kreatívnej fotografie Sliezskej univerzity v Opave na tému Vidiecka pohostinnosť. Autori sa vybrali na vidiek a objavovali, čo ponúka: staré domy, ale i miestne slávnosti a každodenný život.

Chýbať nebudú večerné koncerty. Hudba Musicband Medial Banana je zmesou rôznych štýlov, vychádza však predovšetkým z reggae. K ska a jej rôznym druhom sa hlási skupina Skafander.

Vo festivalovom stane sa bude každý večer premietať výber najúspešnejších filmov z predchádzajúcich ročníkov festivalu študentských filmov Áčko, ktorý každoročne organizuje Vysoká škola múzických umení.