fbpx

Podporte svoj festival 2% z daní

1. februára 2023

Pozdravujeme vás zo štábu filmového festivalu Cinematik! Aj keď podľa počasia to ešte tak nevyzerá, my už pracujeme na ďalšom letnom ročníku festivalu, ktorý máme všetci tak radi. 18. ročník bude určite skvelý a my sa opäť tešíme na jedinečnú atmosféru a naplnené kinosály piešťanských kín.

Cinematik je možné každoročne pripraviť len vďaka dotáciám a darom. Preto ďakujeme všetkým, ktorí nás v minulosti podporili a všetkým, ktorí na festival prišli a dôverujú tak celému festivalovému tímu. Vážime si to.

Chceli by sme Vás poprosiť o podporu nasledujúceho ročníka vo forme 2% daní. Aj vďaka tomu budeme môcť priniesť viac kvalitných filmov, koncertov, či diskusií. Budeme vám veľmi vďační!

Pokiaľ sa rozhodnete nám pomôcť a podávate si daňové priznanie sami, vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane a jednoducho vpíšte nasledovné údaje do vášho daňového priznania:

MFF PIEŠŤANY
občianske združenie
Bitúnková 1453/23, 900 31 Stupava
IČO: 30856663

Ak ste zamestnanec, požiadajte do 15.2.2023 zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa o vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (to musí byť minimálne 3 €). Potrebné údaje vpíšte do tlačiva Vyhlásenie o poukázaní 2%.

Dokumenty na stiahnutie:

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, pošlite do 30.4.2023 na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Ako získať pozvánky?

Ak sa nám rozhodnete darovať 2% zo svojich daní a v daňovom priznaní, resp. vyhlásení zaškrtnete súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt) mnou určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane, zašleme vám v roku 2024 pozvánky pre dve osoby na otvorenie, záver a špeciálne projekcie počas 19. ročníka Cinematiku Piešťany.

Všetkým vám veľmi pekne ďakujeme za podporu!

Pre získanie pozvánok

Je dôležité, aby ste zaškrtli súhlas so zaslaním údajov, inak sa nedozvieme, že ste nám poslali svoje 2% práve vy.

Kedy posielame pozvánky?

Zoznam ľudí, ktorí nám poslali svoje 2% v daňovom priznaní za rok 2021 dostaneme začiatkom roka 2023. Preto pozvánky za 2% odoslané v tomto roku za rok 2021 budeme posielať až na rok 2023.

Finančný dar

Festival je možné podporiť aj prevodom ľubovolnej sumy na účet číslo  SK25 1100 0000 0029 2588 5647, do informácie pre príjemcu uveďte „dar„. Ak by ste sa rozhodli prispieť festivalu zo svojej firmy, kontaktujte nás e-mailom na festival@cinematik.sk, radi s Vami dohodneme reklamnú spoluprácu.