fbpx

Podporte svoj festival 2% z daní a získajte 50% zľavu na akreditácie

1. februára 2024

Tešíte sa na leto? My vo festivalovom štábe sa nevieme dočkať, kedy vám predstavíme program 19. ročníka divácky najúspešnejšie filmového podujatia na Slovensku, ktorý už v týchto dňoch pripravujeme. Už o pár mesiacov sa opäť tešíme na jedinečnú atmosféru a naplnené kinosály piešťanských kín.

Cinematik je možné každoročne pripraviť len vďaka dotáciám a darom. Preto ďakujeme všetkým, ktorí nás v minulosti podporili a všetkým, ktorí na festival prišli a dôverujú tak celému festivalovému tímu. Vážime si to.

Chceli by sme Vás poprosiť o podporu nasledujúceho ročníka vo forme 2% daní. Aj vďaka tomu budeme môcť priniesť viac kvalitných filmov, koncertov, či diskusií. Budeme vám veľmi vďační!

Pokiaľ sa rozhodnete nám pomôcť a podávate si daňové priznanie sami, vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane a jednoducho vpíšte nasledovné údaje do vášho daňového priznania:

FESTIVAL CINEMATIK
IČO: 30856663

Ak ste zamestnanec, požiadajte do 15.2. zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa o vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (to musí byť minimálne 3 €). Potrebné údaje vpíšte do tlačiva Vyhlásenie o poukázaní 2%.

Dokumenty na stiahnutie:

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, pošlite do 30.4. na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Ako získať zľavu?

Ak sa nám rozhodnete darovať 2% zo svojich daní a v daňovom priznaní, resp. vyhlásení zaškrtnete „súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt) mnou určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane“, zašleme vám v roku 2025 kód, ktorý vám pri kúpe akreditácie v predpredaji zníži cenu o polovicu.

Všetkým vám veľmi pekne ďakujeme za podporu!

Pre získanie zľavy

Je dôležité, aby ste zaškrtli súhlas so zaslaním údajov, inak sa nedozvieme, že ste nám poslali svoje 2% práve vy.

Kedy posielame zľavové kódy?

Zoznam ľudí, ktorí nám pošlú svoje 2% v daňovom priznaní za rok 2023 dostaneme začiatkom roka 2025. Preto kódy za 2% odoslané v tomto roku za rok 2023 budeme posielať až na rok 2025.

Finančný dar

Festival je možné podporiť aj prevodom ľubovolnej sumy na účet číslo  SK25 1100 0000 0029 2588 5647, do informácie pre príjemcu uveďte „dar„. Ak by ste sa rozhodli prispieť festivalu zo svojej firmy, kontaktujte nás e-mailom na festival@cinematik.sk, radi s Vami dohodneme reklamnú spoluprácu.