fbpx

Sekcia Other Spaces ponúkne výnimočné filmy, ktoré mapujú aktuálny festivalový svet

9. septembra 2021

Sekcia Other Spaces ponúkne výnimočné filmy, ktoré mapujú aktuálny, ale aj nedávny festivalový svet. V tejto sekcii vás čakajú filmy z Cannes, Berlinale, Benátok, Toronta, Telluride, Jihlavy a ďalších…

Prípitok / r. Laurent Tirard

Hravá francúzska komédia, ktorej hrdinom je Adrien. Má 35 rokov, krízu stredného veku, je neurotický a hypochonder. Trčí na otravnej rodinnej večeri a jeho expriateľka mu neodpovedá na SMS. Navyše ho budúci švagor požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Môže sa to ešte zhoršiť?

Leto 85 / r. François Ozon

O čom snívaš, keď máš 16 a v 80. rokoch minulého storočia sa nachádzaš v prímorskom letovisku v Normandii? O najlepšom priateľovi? O doživotnom tínedžerskom pakte? O tom, že na člne či motorke zdrhneš za dobrodružstvami? O zabijáckom tempe života? Nie. Snívaš o smrti. Pretože nezažiješ väčšiu rozkoš než umieranie. A preto si ju šetríš až do samého konca.

Niet zla medzi nami / r. Mohammad Rasoulof

Každá krajina, ktorá presadzuje trest smrti, potrebuje, aby ľudia zabíjali iných ľudí. Štyria muži sú postavení pred nepredstaviteľnú, ale jednoduchú voľbu. Nech sa rozhodnú akokoľvek, priamo alebo nepriamo to naruší ich samých, ich vzťahy a celý ich život. V štyroch tematicky prepojených epizódach Mohammad Rasoulof rozpráva ich príbehy, ktoré sú nevyhnutne aj príbehmi ľudí z ich okolia.

Teddy / r. Ludovic Boukherma, Zoran Boukherma

Dvadsaťročného Teddyho vo francúzskom vidieckom mestečku poškriabe neznáma šelma. Teddy pomaly prechádza desivými a zároveň komickými zmenami lykantropie a dospievania.

Annette / r. Leos Carax

Stand-up komik Henry sa zamiluje do Ann, svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks vezme divákov na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

Nová šichta / r. Jindřich Andrš

Tomáš Hisem celý život fáral, ale zmeny ho vyženú hore, na povrch a na pracovný trh, na ktorom sa nikdy predtým nepohyboval. Tomáš sa rozhodne stať programátorom.

Anomalisa / r. Charlie Kaufman, Duke Johnson

Michael Stone sa úspešne živí ako životný motivátor. Dokáže výborne poradiť iným, ale sám sebe nie. Pricestuje do Cincinnati, kde má pozitívne motivovať účastníkov kongresu pre pracovníkov zákazníckych liniek. Ubytuje sa v hoteli rovnakom ako všetky ostatné hotely, ktorými za tie roky prešiel, a absolvuje sériu naučených rituálov. Pravdepodobne by túto krízu ako obvykle zahnal chľastom a spánkom, keby nestretol nesmierne plachú Lisu Hesselmanovú, ktorá je jeho fanúšičkou.

Rozpis filmov sekcie Other Spaces nájdete TU