fbpx

Masterclass ASK s kameramanom Petrom Bencsíkom ASK

30. augusta 2022

Hosťom Masterclass, ktorú na pôde festivalu Filmový festival Cinematik Piešťany organizuje Asociácia Slovenskych Kameramanov Ask, bude kameraman Peter Bencsík (ASK). Jeho majstrovská lekcia sa zameria na svietenie a najmä na to, ako urobiť tmu pre čiernobiely film, ako boli Piargy.

Prihlasovací formulár nájdete TU

Pre návštevníkov/návštevníčky festivalu sú pripravené aj ukážky z čerstvo dokončenej snímky, Peter Bencsík ich v rozhovore s prezidentom asociácie, kameramanom Lukášom Terenom (ASK) bude rozoberať do detailov. Masterclass ponúkne aj možnosť vyskúšať si neobvyklé gripové zábery s kamerovou jazdou.

„Masterclass sa bude venovať čiernobielej LUT-ke , svieteniu, výhodám a nevýhodám točenia čiernobieleho historického filmu a budeme hovoriť aj o výtvarnom kontraste a tiež o tom, ako nasvietiť nočný čiernobiely záber,“ bližšie svoju lekciu priblížil Peter Bencsík. Jeho najnovší film Piargy (r. Ivo Trajkov, 2022) má premiéru práve na festivale Cinematik.

Naposledy spolupracoval s režisérom Michalom Vajdičkom na televíznom seriáli On a Ona (2022), s režisérom Jánom Novákom na dvoch seriáloch Nemocnica a Hranica a robil kameru vo filme Známi neznámi (r. Zuzana Marianková, 2022).

Asociácia slovenských kameramanov každoročne organizuje masterclassy na viaceré atraktívne témy. V roku 2021 boli ich hosťami: Martin Štrba (ASK), Miro Remo (ASK), Martin Žiaran (ASK) a zaujímavú diskusiu viedli aj Martin Chlpík (ASK) a Maroš Žilinčan (ASK). Podujatie sa koná vďaka finančnej podpore Audiovizuálny fond a CANON Slovakia.