fbpx

Čo dom dal 2011

24. augusta 2011

Sekcia Čo dom dal predstaví slovenské filmy vyrobené za posledný rok, no taktiež prinesie dve premiéry: Čerešňový chlapec Stanislava Párnického, je príbehom herca (Milan Kňažko), ktorý po porážke a amnézii znovu spoznáva svoju minulosť, a dlho odkladaná Mŕtvola musí zomrieť scenáristu a režiséra Jozefa Paštéku, tragikomický príbeh o peripetiách partnerských vzťahov so spoločensko-kritickými presahmi. V hlavných úlohách sa predstavia Miroslav Noga, Veronika Žilková, či Peter Marcin.

Premietať sa bude taktiež Cigán Martina Šulíka, ocenený štyrmi cenami na MFF Karlové Vary a dva dokumenty: portrét známej herečky a čestnej riaditeľky MFF Cinematik Neobyčajný život Božidary Turzonovovej od režisérky Yvonne Vavrovej a Teraz ťa máme radi Petra Hodála a Zuzany Líškovej o minuloročných predvolebných mítingoch.

Uvedú sa aj štyri časti z cyklu autorských dokumentov Slovenské kino na rôzne témy týkajúce sa slovenskej kinematografie. Samostatné bloky študentských filmov majú Vysoká škola múzických umení v Bratislave a Akadémia umení v Banskej Bystrici. Jej Katedra Intermédií a digitálnych médií vytvorila taktiež videoarty, ktoré sa budú na festivale premietať každý deň.