fbpx

Cinematik Warm-Up

18. augusta 2011

V spolupráci s bratislavským kinom Mladosť a Asociáciou slovenských filmových klubov sa 24. – 25. augusta uskutoční Cinematik Warm-Up – dvojdňové zahrievanie sa na sedemdňový festival. Premietať sa budú dvaja víťazi Meeting Point Europe Award a jeden tohtoročný kandidát. Pred premietaniami budú prebiehať taktiež súťaže o akreditácie na celý festival Cinematik.

24.8. o 20.00 je na programe víťazný film z roku 2009 a zároveň víťaz Zlatej palmy z roku 2008 Medzi stenami režiséra Laurenta Canteta. Ide o hraný dokument, odohrávajúci sa na škole v chudobnejšej parížskej štvrti, kde je idealistický učiteľ konfrontovaný s nezáujmom a neposlušnosťou žiakov.

Po tomto filme vyhrala Zlatú palmu i Meeting Point Europe Award Biela stuha Michaela Hanekeho. Tento film o koreňoch zla, zasadený do malej dediny v predvojnovom Nemecku, sa premietne 25.8. o 15.00. Úvahou o spravodlivosti a nespravodlivosti a zároveň posledným zahrievacím filmom bude Lepší svet Susanne Bier, ktorý sa tento rok nachádza v hlavnej súťaži. V Mladosti sa premietne 25.8. o 20.00, čo z tejto projekcie robí slovenskú distribučnú premiéru tohto filmu.