fbpx

Porota Cinematik.doc

GabyBabic_großGaby Babić

(Nemecko)

Gaby Babić študovala vo Frankfurte a v Paríži a má titul M.A. z divadelných, filmových a mediálnych štúdií, politických vied a nemeckej literatúry. V rokoch 2005 až 2007 pracovala ako programová koordinátorka v Goetheho inštitúte v Sarajeve a v rokoch 2007 a 2008 na Univerzite v Konstanz v Nemecku v rámci vedeckého projektu “Vizuálne kultúry v Srbsku”. Od roku 2008 pracovala ako kurátorka a kultúrna manažérka pre viaceré filmové festivaly a kultúrne inštitúcie. Je členkou združenia “reel to real”, ktorý predstavuje experimentálny a dokumentárny film vo Frankfurte. Od septembra 2010 je riaditeľkou goEast – Festivalu filmov zo strednej a východnej Európy, Wiesbaden.

 

Matthieu Darras 2013

Matthieu Darras

(Francúzsko)

Matthieu Darras je umeleckým riaditeľom TorinoFilmLab a spolupracuje s viacerými iniciatívami je filmové talenty ako Venice Biennale College, Jerusalem Film Lab alebo First Cut Lab na festivale When East Meets West. Založil a bol riaditeľom Európskej siete pre mladú kinematografiu NISI MASA a písal pre filmový magazín Positif. Pracoval ako kurátor pre rôzne filmové festivaly, najmä Týždeň kritiky v Cannes. Je delegátom pre východnú Európu na Filmovom festivale San Sebastián.

 

ferencuhovaMária Ferenčuhová

(Slovensko)

Mária Ferenčuhová je filmová bádateľka, prekladateľka a poetka. Je docentkou na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení, kde prednáša teóriu a dejiny dokumentárneho filmu a vedie semináre venované predovšetkým rétorike dokumentárnej tvorby. Z francúzštiny prekladá prózu, poéziu aj odbornú literatúru. Vydala tri zbierky poézie, Skryté titulky (2003), Princíp neistoty (2008) a Ohrozený druh (2012) a vedeckú monografiu Odložený čas. Filmové pramene, historiografia, dokumentárny film (2009). Je spoluautorkou a editorkou kníh Dokumentárny film v krajinách V4 (2014) a Nový slovenský film (2015, s Katarínou Mišíkovou).