fbpx

Tipy Niny Šilanovej

6. septembra 2011

Podpredsedníčka ASFK Nina Šilanová je pravidelným návštevníkom Cinematiku. Tento rok sa teší na tieto filmy.

Čo by som si nenechala ujsť na festivale Cinematik? Určite film Ak si chcem pískať, pískam, ktorý som minulý rok na inom festivale prepásla. Rada si doplním svoju neviditeľnú filmovú kartotéku o ďalší film z obľúbenej rumunskej produkcie.

Mám rada kriminálne a gangsterské filmy a preto sa teším na film Carlos v sekcii Meeting point Europe. Keďže túto sekciu zostavovali mladí filmoví kritici, verím ich výberu a rada sa nechám príjemne prekvapiť aj pri ostatných filmoch, ktoré som doteraz nemala šancu vidieť.

Prorok Jacquesa Audiarda ma zaujal natoľko, že som si ho pozrela už niekoľkokrát, preto ho na Cinematiku vynechám… Ale určite si posvietim na ostatné filmy tohto francúzskeho režiséra, najmä na film Čítaj mi z pier (aj kvôli Vincentovi Casselovi).

Ak by som mala čas zúčastniť sa celého festivalu, tak film M- Vrah medzi nami Fritza Langa je, myslím, povinnou jazdou pre všetkých milovníkov filmu. Veď kde inde ako v kine, na veľkom plátne sa dá vychutnať filmová klasika z roku 1931?

Nina Šilanová vyštudovala filmovú vedu na VŠMU v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako dramaturgička v prešovskom filmovom klube Kino Scala a zároveň je podpredsedníčkou Asociácie slovenských filmových klubov. Príležitostne taktiež publikuje v časopise Film.sk.