fbpx

Polnočná sekcia, tento rok pod názvom Za hranicou kultu: Krutá ľúbosť

5. augusta 2018

Vyhľadávaná polnočná sekcia, tento rok pod názvom Za hranicou kultu: Krutá ľúbosť, bude patriť siedmim filmom na tému lásky a jej zhubného vplyvu. Medzi nimi aj austrálsku snímku Hounds of Love, ktorej dej sa odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Hrdinkou je sedemnásťročná Vicky Maloney, ktorú unesú. Vicky si uvedomuje, že ak chce prežiť, musí zničiť vzťah únoscov. Pri tom vôbec nič netuší o pravej identite tejto dvojice. John a Evelyn Whiteovci sú sérioví vrahovia.

Ďalším z pozoruhodných filmov Polnočnej sekcie je estónsky koprodukčný titul November, ktorého príbeh je zasadený na pohanský estónsky vidiek, kde prebývajú vlkolaci, mor a duchovia. Je to nápadité, rozprávkou a romantikou „šmrncnuté“ rozprávanie o neopätovnej láske mladej Liine k Hansovi. Film je nakrútený voľne podľa literárnej predlohy Andruda Kivirähka. Snímke dominuje čierno biela kamera, nápadité a originálne spracovanie.

Iný pohľad na lásku ponúkne aj ďalšía exkluzívna akčná-krimi-dráma v réžii slávneho Sama Peckinpaha s názvom Bring Me the Head of Alfredo Garcia. Príbeh nás zavedie do sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa barman a pianista Bennie vydáva na krvavú cestu, na ktorej konci je miliónová odmena za hlavu gigola Alfreda Garciu.

Ešte začiatkom roka 1955 mala premiéru aj kriminálna dráma francúzskeho režiséra H.G. Clouzota – Les diaboliques. Svoj krutý „láskyplný“ plán v nej zostroja manželka a milenka, ktoré sa postavia proti rovnakému mužovi. Ich plán na jeho vraždu sa však vymkne z pod kontroly.