fbpx

Najhoršie filmy sú na Cinematiku

28. júla 2011

Nie všetky filmy majú to šťastie, aby sa dostali do filmového raja, niektoré spôsobili svojim divákom toľko utrpenia, že skončili vo Filmovom pekle. Brány tohto pekla sa počas Cinematiku pootvoria a diváci budú môcť nahliadnuť dnu, aby sa presvedčili, či bol rozsudok spravodlivý. Budú si môcť na vlastnej koži vyskúšať, aké až zlé musia byť filmy, aby skončili na takomto mieste. Estetické normy sa síce môžu meniť a spätne prehodnocovať, troch premietaných titulov sa to však istotne nedotkne.

Ako sa dá vyčítať z názvu, Dracula 3000 je voľná adaptácia slávneho románu, odohrávajúca sa v roku 3000. Nekonečný vesmír a kulisy vesmírnej lode príbeh posúvajú do úplne nových dimenzií. Väčšina motívov predlohy je maximálne potlačená a do popredia sa dostáva elementárny boj o život v súboji s monštrami, ktoré prakticky nemožno zabiť. Hlavná otázka filmu znie, či hviezda seriálu Baywatch Erika Eleniak zomrie skôr ako rapper Coolio.

Boj na život a na smrť je taktiež témou filmu Krysy. Tentoraz budú proti sebe stáť pokusné hlodavce, naočkované nebezpečnou látkou a skupina študentov, ktorá v laboratóriách oslavuje koniec školského roka. Film je vybudovaný na tradičnej schéme something went wrong, ktorá je navyše znásobená, čo umožňuje lepšie sa zamerať na hlavnú myšlienku: aká je cena za vedecký pokrok?

Film Kyborg 2 – Sklenený tieň zas prichádza s variáciou tematiky lásky medzi párom, pochádzajúcim z rôznych  (priam znepriatelených) skupín. V tomto prípade je to krásny kyborg Cash (18 ročná Angelina Jolie) a jej učiteľ bojových umení – človek. Neostáva však iba pri romanci, ďalšou dejovou líniou je zachraňovanie ľudstva pred zotročením.

Viac sa môžete dozvedieť v sekcii Filmové peklo: Odvrátená strana sci-fi.