fbpx

Celá noc polnočných filmov!

2. septembra 2009

Tematická polnočná sekcia Za hranicou kultu prináša každoročne divákom Cinematiku filmy, aké sa v bežnej kino-distribúcii prakticky nevyskytujú. Tento rok je zameraná na ostré tesáky VLKOLAKov.

Nočné stretnutia so zvlčilými filmami začnú vo štvrtok 10.9.2009 o 23:00 projekciou netradičnej atmosferickej rozprávky pre dospelých pomenovanej Spoločenstvo vlkov od uznávaného režiséra Neila Jordana (Hra na plač, Interview s upírom). Snímka predstavuje akúsi freudovskú interpretáciu všetkým dobre známeho príbehu o Červenej čiapočke.

Piatková noc (11.9.2009 o 23:00) bude patriť kanadskému feministickému hororu Moja sestra vlkolak 2 o temných stránkach života dospievajúcich dievčat (druhý diel série uvádzame skôr ako prvý zámerne).

Hlavnou udalosťou vlkolačej sekcie bude DESIVÁ NOC VLKOLAKOV určená  najvytrvalejším a najodvážnejším fanúšikom hororu. Začne sa v sobotu 12. septembra o 23:00 „ženským“ vlkolačím  filmom Moja sestra vlkolak, rozprávajúcom o dvoch sestrách vyrastajúcich na nudnom predmestí. A hneď po dievčenských problémoch (cca o 1:00) príde na rad chlapská testosterónová a adrenalínom nadupaná akcia zo Škótskej vysočiny Psí vojaci. Akčný horor o špeciálnej jednotke obliehanej svorkou riadne krvilačných vlkolakov. No a záver desivej noci bude patriť americkej tínedžerskej vyvražďovačke Veľký zlý vlk (začiatok cca o 3:00), ktorá nás upozorní na to, že je nebezpečné chodiť za splnu mesiaca do chatky svojho nevlastného otca. Obzvlášť keď leží v tmavom lese (Veľký zlý vlk nebol na Slovensku doposiaľ distribuovaný ani v kinách, ani na DVD).

V nedeľu 13. septembra o 23:00 príde na rad azda najexkluzívnejší titul vlkolačej série s názvom Audie a vlk. Táto americká romantická komédia o tom, čo by sa stalo, keby sa mierumilovný vlk zmenil na krvilačného človeka a ešte k tomu sa zamiloval do bystrého dievčaťa bude mať na Cinematiku európsku premiéru, keďže film bol doposiaľ uvedený len na zopár filmových festivaloch v USA.

Na začiatku týždňa (14.9.2009 o 23:00) príde na rad novozélandský člen vlkolačej filmovej svorky Čierne ovce. Ide o rafinovanú hru so žánrom, kde geneticky zmutované ovce ohrozujú ľudí na odľahlej farme. Dajte si pozor na genetické experimenty a spln mesiaca! Pripravte sa na Zvlčenie jahniat!

Vlkolakom venovaná sekcia sa uzavrie v utorok 15.9.2009 o 20:00 prequelom Moja sestra vlkolak 3: Začiatok. Posledný diel trilógie nás vracia do obdobia kolonizácie Kanady na začiatku 19. storočia, kde ženy nemali vo vtedajšej spoločnosti na ružiach ustlaté.

P.S. Všetky projekcie filmov zo sekcie Za hranicou kultu: Vlkolak sa budú konať v kine Fontána.