fbpx

Dox In Vitro – Výzva pre dokumentaristov

26. júna 2019

Výzva pre dokumentaristov, ktorí hľadajú najúčinnejšie cesty vývoja svojho projektu!

DOX IN VITRO funguje od roku 2010 a je koncipovaný pre dokumentárne projekty vo vývoji. Pomáha objavovať nové inovatívne cesty pod vedením skúsených medzinárodných tútorov a zdôrazňuje úlohu a potrebu koprodukcií v dokumentárnom sektore.

TERMÍN A MIESTO
\9. – 10. 9. 2019
Hotel Park Avenue, Beethovenova 3, Piešťany, Slovensko

UZÁVIERKA PRIHLASOVANIA
\16. 8. 2019 – s projektom
\30. 8. 2019 – bez projektu

Účastnícky poplatok za workhop:
Zahraniční účastníci – 150 EUR

SLOVENSKÍ ÚČASTNÍCI POPLATOK ZA WORKSHOP NEPLATIA.

PRE KOHO JE URČENÝ?
Je určený pre mladých a začínajúcich producentov a dokumentaristov, ktorí sa predstavia „skutočnému svetu“ európskeho filmového trhu dokumentárnych filmov. Na workshop vyberieme 8 dokumentárnych projektov.

PROGRAM
Cieľom programu je poskytnuť maximálny priestor pre individuálne konzultácie s medzinárodnými renomovanými expertmi. Účastníci budú mať k dispozícii dva dni plné prezentácií, pitchingu a one to one stretnutí. Priateľská profesionálna atmosféra ponúka platformu pre vymieňanie skúseností, nápadov, získavanie inšpirácií a nových umeleckých vízií.

Pre odbornú verejnosť je DIV jedinečnou príležitosťou zúčastniť sa ako pozorovatelia, mať priamu diskusiu s tými, ktorí budú robiť dokumentárny film dnes a zajtra.

Medzinárodní experti:

OVE RISHØJ JENSEN (Dánsko)
Konzultant, producent Ove pracoval pre EDN od roku 2003. Organizuje projekcie dokumentárnych filmov, workshopy, semináre a masterclassy. Podieľa sa na selekcii dokumentárnych projektov pre workshopy a prezentácie (pitching sessions). Dramaturgicky sa podieľal a/alebo organizoval niekoľko podujatí ako napríklad The Greek Documentary Lab, New Platforms – New Politics, Twelve for the Future. Manažoval aj účasť EDN na filmových trhoch (European Film Market, Sunny Side of the Doc a MIPDOC). Spolupracuje s organizáciami a festivalmi zameranými na dokumentárny film, pre ktoré pripravuje na mieru šité masterclassy, semináre a workshopy.

MILA TURAJLIĆ (Srbsko)
Dokumentaristka

Mila Turajlić je dokumentaristka narodená v Belehrade v Juhoslávii. Jej ostatný film The Other Side of Everything mal premiéru na MFF v Toronte v roku 2017 a získal 20 ocenení vrátane prestížnej ceny IDFA za najlepší dokumentárny film. Film bol prvou koprodukciou HBO Europe so Srbskom a mal rekordný počet divákov v Srbsku.

ERIC BÄFVING (Švédsko) tbc
Režisér a strihač
Erik Bäfving sa narodil vo švédskom Malmö. Od roku 1996 pracuje ako režisér a strihač. V roku 2002 získal jeho krátky film Boogie Woogie Daddy niekoľko medzinárodných ocenení a bol nominovaný na každoročnú švédsku filmovú cenu Guldbagge za najlepší dokumentárny film. Po ňom nasledoval dokumentárny film Get Busy, ktorý bol nominovaný aj za najlepší dokumentárny film. Okrem réžie dokumentárnych filmov pracuje ako konzultant a strihač dokumentárnych a hraných filmov.

ONDREJ STARINSKÝ (Slovensko)
Šéfdramaturg Dokumentárnej a vzdelávacej tvorby RTVS

Študoval filmovú teóriu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave (absolvoval v roku 2005). Odvtedy pracoval v oblasti PR, produkcie, programovania pre niekoľko slovenských filmových festivalov (MFF Bratislava, Art Film Fest Košice, Mfk Febiofest, 4 Živly filmový seminár v Banskej Štiavnici). Pracoval aj v Nadácii otvorenej spoločnosti (NOS – OSF), kde zorganizoval Novinársku cenu a kde bol manažérom pre médiá. Istý čas pôsobil ako fundraiser na Petit Academy Foundation a v Denníku N. Od októbra 2016 je šéfdramaturgom Dokumentárnej a vzdelávacej tvorby v Rádiu a televízii Slovenska.

Prihláška https://forms.gle/ns712PuUgn5ag8gL7

Kontakt :
info@doxinvitro.eu www.doxinvitro.eu

Organizátori :
Creative Europe Desk Slovensko
Grösslingová 32, 811 09 Bratislava
Tel.: 02/526 36 935
media@cedslovakia.eu
www.cedslovakia.eu

Cinematik, s.r.o.
Lazaretská 11, 811 08 Bratislava
Tel.: 0948 445 565
info@cinematik.sk
www.cinematik.sk

Podujatie finančne podporil Audiovizuálny fond