fbpx

12 dôvodov, prečo nevynechať 12. ročník Cinematiku

21. augusta 2017

 

 1. Je to jasné, máme skvelé filmy a je ich naozaj veľa. 14. sekcii a viac ako stovka titulov. Pripravili sme pre vás absolútne novinky, ale aj výlety do minulosti. Nebudú chýbať filmové úvody a vášnivé diskusie. Cinematik sa snažíme pripraviť tak, aby sme na neho chceli prísť, aj keď by nebol náš.

 

 1. Sme v pokojnom po-hudobnom období. Máte ešte pred semestrom a hudobné festivaly sú minulosťou. Filmový festival má inú atmosféru a hlavne je dlhší. Ten pravý koniec leta zažijete u nás v dobrej spoločnosti. Stejdže vystriedajú kinosály…

 

 1. Ak pracujete, nezabudnite, že v piatok 15. septembraje voľný deň! Urobte si predĺžený víkend. Ideálne je prísť v utorok, alebo v stredu, zobrať si deň voľna a využiť aj voľný piatok. Potom vás už čaká skvelá sobota aj nedeľa.

 

 1. Piešťany ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností pre náročnejších aj pre študentov. Vyberte si z našich partnerských možností TU. Rovnako existuje možnosť stanovania. Diváci sú pre nás najdôležitejší a snažíme sa pre vás pripraviť dostupné možnosti ubytka.

 

 1. Cena akreditácie je nastavená viac než sympaticky a to aj pre študentov. Množstvo ľudí si myslí, že zohnať kapelu na hudobný festival je oveľa ťažšie, ako zohnať film na filmový festival. Nie je to tak. Naše stejdže sú kiná a naši headlineri sú filmové diela, ktoré sme na festival preniesli. Niektoré sme vybavovali dlhé týždne a mesiace.

 

 1. Neponúkame len filmy, ale aj sprievodné podujatia, koncerty, diskusie, filmový kvíz, nočné zábavy a veľa stretnutí ľudí z filmovej komunity. Cinematik bude tento rok rozložený na viacerých miestach v Piešťanoch a to sa týka aj sprievodných podujatí.

 

 1. Ak celý rok nestíhate podrobne sledovať filmový svet (vieme, fungujete hlavne na seriáloch) Cinematik vám ponúkne naozaj zaujímavý prehľad toho najdôležitejšieho za ostatné mesiace. Za pár dní viete dobehnúť všetko zameškané a zároveň objaviť filmy a tvorcov, o ktorých ste vôbec netušili.

 

 1. Organizátori Cinematiku nie sú ukrytí niekde v hoteloch, ale počas festivalu nás môžete stretávať v kinosálach. Radi sa s našimi divákmi vidíme a debatujeme. Cinematik má v rámci domácich filmových festivalov špecifický prístup k návštevníkom a radi si vypočujeme každý názor, pochvalu a kritiku.

 

 1. Nebojte sa počasia a akejsi pochmúrnej septembrovej atmosféry. Nič z toho neplatí. Stále beží leto, vysokoškoláci majú prázdniny a pracujúci právo na príjemné voľno v krásnych Piešťanoch. Ostatné roky mávame príjemné počasie aj na vonkajšie premietania. A keď na filmovom festivale prší, nič strašné sa nedeje… v kinách sa stále premieta.

 

 1. Podľa reakcii na sociálnych sieťach sa ľudia na 12. ročník Cinematiku mimoriadne tešia a my sme radi, že sa nám od roka 2006 postupne podarilo vybudovať podujatie, ktoré minulý rok uvítalo v sálach 13 tisíc naklikaných divákov, čo je na počet dní a filmov, najväčšia divácka návštevnosť podobného podujatia na Slovensku.

 

 1. Na Cinematiku to funguje veľmi jednoducho. Kúpite si akreditáciu, ktorá vám umožňuje vstup na všetky premietania a sprievodné podujatia. Nemusíte si kupovať žiadne lístky. Je to skoro to isté, ako na hudobnom festivale. Len miesto stejdžov – sú kiná. Celý deň potom sledujete filmy, ochutnávate dobré piešťanské jedlo, debatujete a v noci sa vytancujete v našom stane, či na koncerte.

 

 1. Snáď už nepotrebuje ďalší dôvod? Oplatí sa prísť, tešíme sa na vás…