fbpx

ASK_MASTERCLASS (Ako nakrúcať čiernobiely film na farebnú digitálnu kameru)

Ako nakrúcať čiernobiely film na farebnú digitálnu kameru
s kameramanom Petrom Bencsíkom

Hosťom Masterclass, ktorú na pôde festivalu Cinematik organizuje Asociácia slovenských kameramanov (ASK), bude kameraman Peter Bencsík (ASK). Jeho majstrovská lekcia sa zameria na svietenie a najmä na to, ako urobiť tmu pre čiernobiely film, ako boli Piargy. Pre návštevníkov/ návštevníčky festivalu sú pripravené aj ukážky z čerstvo dokončenej snímky. Peter Bencsík ich v rozhovore s prezidentom asociácie, kameramanom Lukášom Terenom (ASK), bude rozoberať do detailov. Masterclass ponúkne aj možnosť vyskúšať si neobvyklé gripové zábery s kamerovou jazdou.

„Masterclass sa bude venovať čiernobielej LUT-ke, svieteniu, výhodám a nevýhodám točenia čiernobieleho historického filmu a budeme hovoriť aj o výtvarnom kontraste a tiež o tom, ako nasvietiť nočný čiernobiely záber,“ bližšie svoju lekciu priblížil Peter Bencsík. Jeho najnovší film Piargy (r. Ivo Trajkov, 2022) má premiéru práve na festivale Cinematik. Naposledy spolupracoval s režisérom Michalom Vajdičkom na televíznom seriáli On a Ona (2022), s režisérom Jánom Novákom na dvoch seriáloch Nemocnica a Hranica a robil kameru vo filme Známi neznámi (r. Zuzana Marianková, 2022).

Asociácia slovenských kameramanov každoročne organizuje masterclassy na viaceré atraktívne témy. V roku 2021 boli ich hosťami: Martin Štrba (ASK), Miro Remo (ASK), Martin Žiaran (ASK) a zaujímavú diskusiu viedli aj Martin Chlpík (ASK) a Maroš Žilinčan (ASK).

Prihláste sa tu: https://www.cinematik.sk/ask