fbpx

Rozhovor: Lívia Gažová

9. septembra 2013

Lívia Gažová je študentka architektúry, ktorá vymyslela a zorganizovala facelift Cinematik baru.

Ako vznikol nápad na zmeny v Cinematik bare? 

Celé to začalo nevinnou debatou s organizátormi na Pohode. Ako človek citlivý na svoje okolie som vedela, že bar medzinárodného filmového festivalu by mal vyzerať inak ako pivný stánok. A že peniaze v tomto prípade nie sú výhovorkou, lebo príjemné prostredie sa dá s trochou nápadov vytvoriť aj za pár eur. Slovo dalo slovo a začalo sa vymýšľať.

Okrem nového posedenia pred stanom poskladaného z paliet a pneumatík, sa zmenila aj priestorová dispozícia baru. Ako a prečo?

Stan je v moduloch rozdelený na tri zóny: pevné sedenie, vyššie stoly, bar a DJ. Ten sa dostal do strednej časti – to je predsa to, čo ľudí láka dnu. Navyše sa pred ním vytvoril priestor na postávanie či tancovanie. Pri návrhu bolo pre mňa taktiež dôležité, aby sa nábytok dal ľubovoľne premiestňovať. Tak sa súčasťou interiéru stane každý návštevník, ktorý si paletu či stolík posunie, ako mu to práve vyhovuje.

Pri prácach na stane svojou troškou prispelo viacero ľudí. Kto a ako sa na prácach podieľal?

Okrem piešťanského OZ Pro Civitate, ktoré zabezpečilo palety, pracovali na stane najmä mladí dobrovoľníci. Za štyri dni potu a zadretých triesok sa im Cinematik odvďačil voľnými permanentkami. Pre mňa bolo najväčšou odmenou to, že sa v stane a pred ním ľudia dobre cítia.

Máš už nejaké nápady pre ďalšie ročníky?

Myslím, že naším ďalším cieľom bude zmeniť aj vonkajší vzhľad stanu; možno skúsiť vytvoriť tvar, ktorý bude Cinematik viac charakterizovať.