fbpx

Premiéra: Mapy ku hviezdam

26. augusta 2014

Film Davida Cronenberga Mapy ku hviezdam (Maps to the Stars) patril medzi najlepšie prijaté a najviac diskutované na tohtoročnom festivale v Cannes. Nakoniec bol aj ocenený, keď predstaviteľka hlavnej hrdinky Julianne Moore získala cenu pre najlepšiu herečku. Moore stvárňuje herečku, ktorá sa snaží získať rolu v remaku filmu, ktorý pred mnohými rokmi preslávil jej matku. Verí, že jej to pomôže vysporiadať sa s minulosťou a s matkou, ktorá ju týrala.

Cronenberg opäť ponúka divoký príbeh, tentokrát z prostredia Los Angeles a Hollywoodu. S čiernym humorom zobrazuje hollywoodsku rodinu, ktorej členovia sa ženú za slávou, idú si navzájom po krku a snažia sa zahnať nemilosrdných duchov vlastnej minulosti. Výsledkom je príbeh o dravej potrebe slávy a uznania v 21. storočí. Okrem Julianne Moore sa vo filme predstaví Mia Wasikowska, Robert Pattinson, alebo John Cusack.

Keďže Mapy ku hviezdam sa nemohli hrať na žiadnom festivale do skončenia festivalu v Toronte, Cinematik ho bude premietať doslova prvý deň, keď je to možné – 15. septembra ako svoj úplne posledný film.