fbpx

Otvárací film: Darca

22. augusta 2014

Dlho očakávaná dráma a srdcový projekt Jeffa Bridgesa Darca (The Giver) bude otváracím filmom 9. ročníka festivalu Cinematik. Adaptácia dnes už klasickej knihy Lois Lowry hovorí o „dokonalej“ spoločnosti, v ktorej emócie nemajú žiadne miesto.

Darca je príbehom mladého chlapca Jonasa, ktorý žije vo svete bez vojen a utrpenia, no taktiež bez slobody vybrať si. Jonas spoznáva jediného držiteľa a strážcu všetkých pravdivých spomienok ľudstva, ktorý žije na okraji spoločnosti – Darcu. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť – pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií.

Film nakrútil skúsený režisér Phillip Noyce (Hry patriotov, Zberateľ kostí) známy tým, že aj filmy s nádychom akcie dokáže nakrútiť s citom a bez prehnanej pompéznosti. V hlavných úlohách sa predstavia Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Katie Holmes alebo Taylor Swift.

 

  • Slávnostného otvorenia sa môžu zúčastniť všetci akreditovaní návštevníci a taktiež tí bez akreditácie, ktorí sa vopred prihlásia cez online formulár.

* Hviezdičkou sú označené povinné polia

Meno*

Priezvisko*

e-mail*

Na ktorý ceremoniál sa registrujete?*
Môžete si vybrať jednu alebo obe možnosti.