fbpx

Online program s časmi všetkých premietaní. Pripravujeme aj mobilnú aplikáciu

6. septembra 2018

13. ročník Cinematiku bude patriť aj žánrovo pestrému nórskemu filmu, na čele s retrospektívou svetovo uznávaného režiséra Joachima Triera. Chýbať nebudú ani filmovo bohaté súťažné sekcie Meeting Point Europe a Cinematik.doc, či nočná sekcia Za hranicou kultu s témou: Krutá ľúbosť. Čaká vás aj množstvo rozmanitých sprievodných podujatí, perfektných koncertov, špeciálnych projekcii, filmovej noci a samozrejme veľkých slovenských premiér. 13. ročník festivalu Cinematik sa uskutoční v dňoch 11. – 16. septembra v Piešťanoch. Pozrite si novinky z programu na našom webe!

Program s časmi premietaní je na svete!

Pozrieť si ho môžete tu

Nórsko pod lupou
Každý rok sa Cinematik venuje filmom a filmovým tvorcom konkrétnej krajiny na ktorú zameria svoju pozornosť. Tento rok predstavíme aktuálnu nórsku kinematografiu, ktorej festivalové a divácke úspechy sú pozoruhodné.

Rešpekt: Joachim Trier
Okrem sekcie Nórsko pod lupou sa aktuálny ročník festivalu Cinematik zameriava na tvorbu nórskeho režiséra Joachima Triera. Spoznajte tohto mimoriadneho tvorcu, ktorého krátke aj celovečerné filmy nájdete v programe.

Za hranicou kultu: Krutá ľúbosť
Vyhľadávaná polnočná sekcia, tento rok s podtitulom „Krutá ľúbosť“, bude patriť siedmim filmom na tému lásky a jej zhubného vplyvu. Nočná kinosála sa už teší na svojich odvážnych divákov a nebude chýbať ani premietanie do skorých ranných hodín.

Kinema Choice
Divácky obľúbená sekcia vás posadí pri výbere festivalových noviniek a oceňovaných titulov. Nechajte sa prekvapiť našou selekciou. Prvýkrát bude sekcia obsahovať až sedem výnimočných a inovatívnych diel.

Meeting Point Europe
Výber toho najzaujímavejšieho a najprogresívnejšieho z nového európskeho filmu. Sekcia je organizovaná pod záštitou FIPRESCI a tento rok ponúka 10 špičkových titulov.

Cinematik.doc
Súťažná sekcia slovenských dokumentov. Len u nás sú všetky pokope. Cena literárneho fondu čaká na ten najlepší.