fbpx

Noc prežitia: Vitajte v Austrálii!

20. augusta 2011

V rámci sekcie Vidiecka pohostinnosť sa aj tento rok uskutoční filmová noc. Tá bude patriť austrálskej divočine a jej snahám zabíjať. Noc prežitia: Vitajte v Austrálii! prinesie tri filmy, v ktorých sa príroda bude snažiť ľuďom dokázať, že nie sú pánmi tvorstva.

Noc sa začne filmom Predĺžený víkend Colina Egglestona. V ňom sa manželský pár vyberie stráviť víkend na opustenej pláži v divočine, aby zahnali krízu vo svojom vzťahu. K prírode sa však správajú tak bezohľadne, že tá začne odpovedať v podobe útokov zvierat a rastlín.

Druhým filmom bude Krvavá lagúna Davida Nerlicha a Andrewa Trauckeho o štyroch ľuďoch na rybačke a hladnom krokodílovi. Práve vďaka obrovskému krokodílovi sa pokojný rodinný výlet zmení na boj v bažinách.

Filmovú noc zakončí Wolf Creek Grega McLeana, ktorý upozorňuje, že aj pod maskou sympatického farmára sa môže skrývať neľútostný vrah. Keď sa trom priateľom cestujúcim po Austrálii pokazí auto, miestny farmár ich zoberie k sebe a sľúbi, že auto ráno opraví. Ráno sa však hlavná hrdinka Liz zobudí zviazaná, so zapchatými ústami a bez kamarátov…