fbpx

Máte už akreditáciu na 16. ročník Cinematiku? Máme ich pre vás pripravené!

27. júla 2021

Cinematik už menej ako dva mesiace otvorí svoje kinosály a opäť pôjde o mimoriadny ročník. Veríme, že naše nadšenie pre filmové umenie nezastaví ani dynamická pandemická situácia! Poďte sa teda s nami tešiť na najväčšie filmové podujatie v tomto roku na Slovensku.

V programe 16. ročníka nájdete súťažné sekcie Meeting Point Europe a Cinematik.doc – mesiace pripravovaný výber toho naj z Európy a zo Slovenska. Nebudú chýbať ani exkluzívne predpremiéry nových a očakávaných slovenských titulov. Aktuálny ročník festivalu sa pozrie bližšie aj na aktuálnu a oceňovanú maďarskú kinematografiu, na čele s retrospektívou režisérky a scenáristky Ildikó Enyedi.

Nočná sekcia Za hranicou kultu bude venovaná tvorbe herca, režiséra, scenáristu Larryho Fessendena a pre milovníkov a milovníčky filmov pripravujeme množstvo nových a dôležitých snímok z festivalov v Cannes, Berlinale či Sundance.

Postupne odhalíme všetky sekcie festivalu, prehľad rozmanitých sprievodných podujatí, špeciálnych projekcii, filmovej noci a samozrejme všetkých premiér… 16. ročník festivalu Cinematik sa uskutoční v dňoch 14. – 19. septembra 2021 v Piešťanoch.

Akreditácie na celý festival si môžete kúpiť hneď TU