fbpx

Aj v distribúcií sú kvalitné filmy

13. augusta 2011

Do sekcie Kinema Choice bolo zaradených päť filmov, uvedených za ostatný rok v slovenskej distribúcií. Ide o filmy, ktoré sa mohli stratiť v záplave iných, omnoho konvenčnejších titulov, vzhľadom na svoje kvality si však zaslúžia presný opak. Preto ich Cinematik v spolupráci s portálom kinema.sk uvádza znovu ako dôkaz toho, že ani v slovenskej distribúcii nie je iba jeden prúd filmov.

Diváci budú môcť vidieť víťaza Sundance 2010 Kráľovstvo zverstiev Davida Michôda, psychologický triler o rozklade rodinného klanu zločincov v Melbourne. Pán Nikto Jaca Van Dormaela je fantasy o poslednom smrteľníkovi na svete, ktorý sa rozpamätáva na svoje tri životy. Americkú kinematografiu zastupujú bratia Coenovci a ich western Skutočná guráž, dráma so svojským humorom o 14-ročnom dievčati hľadajúcom pomstu.

Premietnu sa taktiež francúzske filmy dvoch osobitých a pritom veľmi rozdielnych autorov: Claire Denis vo filme Sama v Afrike zobrazuje politicko-rasové nepokoje a predovšetkým nepoddajnú ženu, odmietajúcu prispôsobiť svoj život týmto konfliktom; Vojdi do prázdna známeho provokatéra Gaspara Noého je originálnym príbehom o súrodeneckej láske, no najmä hľadaním hraníc vyjadrovacích možností a prostriedkov kinematografie.

Viac sa môžete dozvedieť v sekcii Kinema Choice.