fbpx

Elektrárňa

Unikátne hľadisko v starej elektrárni je naozaj historickým skvostom mesta Piesťany. Elektrárňa aktívne slúžila od roku 1906 do konca druhej svetovej vojny a bola zapísaná aj do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Dnes slúži hlavne ako kultúrne centrum a okrem premietania filmov ponúka aj hravé vzdelávacie programy a snaží sa byť centrom rozvoja poznania.

 • pondelok 14. 09. 19:00

  Elektrárňa

  Panstvo Downton

  Downton Abbey

  GB/US, 2019, 122 min.; en / cz tit

  Réžia: Michael Engler

  Panstvo Downton je dokonalá kronika života príslušníkov britskej aristokracie a ich zamestnancov v prvých desaťročiach 20. storočia. Tlak modernej doby priamo kontrastuje s prostredím, ktoré je založené na rešpekte k tradíciám a zažitým rituálom.

 • piatok 11. 09. 19:00

  Elektrárňa

  Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou

  Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  US, 2019, 108 min.; en / cz tit

  Réžia: Joe Berlinger

  Príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších sériových vrahov histórie – Teda Bundyho. Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje,…

 • sobota 12. 09. 19:00

  Elektrárňa

  Vyrobené v Dagenhame

  Made in Dagenham

  GB, 2010, 109 min.; cz

  Réžia: Nigel Cole

  Vyrobené v Dagenhame je svieža britská retro komédia zachytávajúca skutočné udalosti z roku 1968, keď sa v továrni spoločnosti Ford v britskom Dagenhame vzbúrilo 187 šičiek proti pracovným podmienkam. Ich požiadavkou boli rovnocenné platy pre všetkých a koniec diskriminácie žien.

 • nedeľa 13. 09. 19:00

  Elektrárňa

  Maják

  The Lighthouse

  CA/US, 2019, 110 min.; en / cz tit

  Réžia: Robert Eggers

  Spolužitie vetrom i rokmi ošľahaného a prepitého námorníka a jeho nového neskúseného asistenta sa začne prepadať do šialenstva a paranoje, zatiaľ čo nový asistent postupne odkrýva okolnosti záhadného osudu svojho predchodcu. Strhujúca kompozícia čiernobielej kamery v kombinácii s precíznou zvukovou…