Eye on Films
Cinematik-2014_Partneri_eye_on_filmsEye on Films je medzinárodná platforma distribučných spoločností a festivalov, ktorú iniciovala francúzska spoločnosť Wide Management. Jej cieľom je prezentovať na medzinárodnom fóre kvalitné prvé a druhé filmy režisérov z Európy i zámoria. V súčasnosti má viac ako 110 partnerských organizácií vo vyše 40 krajinách. MFF Cinematik je slovenským partnerom Eye on Films a sme hrdí na to, že sme sa ocitli v takej elitnej spoločnosti. V špeciálnej sekcii vám predstavujeme osem výborných filmov z aktuálneho katalógu.
utorok 12. 9.
14:00

Maryina slučka

marys_loop-6

L’instant infini, r. Douglas Beer, CH/US, 2017; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

Mladá a krásna Mary je presvedčená o tom, že je zodpovedná za smrť svojej malej dcéry. Aby nemyslela na túto hroznú udalosť, stane sa závislá na sebauspokojovaní.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 13. 9.
11:00

Dede

dede-3

Dede, r. Mariam Khatchvani, GE, 2017; 97 min.; ge / en sub / sk tit,

1992. Dina žije v odľahlej dedine vysoko v gruzínskych horách, kde každodenný život určujú stáročné tradície. Jej starý otec jej dohodol svadbu, no keď sa z vojny vráti krásny Gegi, zamiluje sa do neho, utečú spolu pošliapajúc svanetskú kultúru. Jej odmietnutie podriadiť sa tradícii ju bude stáť viac, ako by si dokázala predstaviť…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.

Elon neverí na smrť

elon_doesnt_believe_in_death-3

Elon Não Acredita na Morte, r. Ricardo Alves Jr., BR, 2016; 75 min.; pt / en sub / sk tit,

Po tajomnom zmiznutí svojej ženy Madaleny sa Elon vydáva na nepokojnú cestu najtmavšími časťami mesta, aby našiel odpoveď. Z cesty sa stane nočná mora a Elon sa iba snaží neprísť o rozum.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Hýb sa! Pretancuj svoj život

move_dance_your_life-3

Move! Dance Your Life, r. Fanny Jean-Noel, FR, 2016; 97 min.; bez dialógov / no dialogues,

Hýb sa! Pretancuj svoj život je unikátnym, poetickým a estetickým filmom o tanci na celom svete. Jeho prvotným jazykom je Tanec, univerzálne médium. Film sa odohráva na 18 rôznych miestach sveta. 20 tanečníkov, amatérov i profesionálov, detí i starých ľudí, ukazuje ľudskú potrebu tancovať.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.
20:00

Sex Cowboys

sex_cowboys-3

Sex Cowboys, r. Adriano Giotti, IT, 2016; 73 min.; it / en sub / sk tit,

Simone a Marla sú šialene zamilovaní. Majú spolu veľa sexu. Každý deň. Keď majú nedostatok peňazí, rozhodnú sa predávať to, čo im ide najlepšie: sex.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
14:00

Posledný obraz

last_painting-3

The Last Painting, r. Chen Hung-i, TW, 2017; 107 min.; man / en sub / sk tit,

Študenta a politická aktivistka sa stane novou spolubývajúcou osamelého maliara. On je strohý a v dezilúzii, ona je plná nádeje. A Tajvan sa zatiaľ pripravuje na prezidentské voľby. Súčasná ázijská kinematografia, v ktorej je to všetko o načasovaní a rytme, v najlepšej kondícii. Vizuálne pôsobivý, viacvrstvový triler o politike, umení a vražde.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek

Cinematik 2017 – videos