Reset

FILTER

Reset
utorok 11. 9.
14:00

Okupácia 1968

okupacia_1968-5

Okupácia 1968, r. E. Moskvina, L. Dombrovszky, M. Szymkow, M. E. Scheidt, S. Komandarev, SK/CZ/PL/HU/BG, 2018; 130 min.; sk, cz, pl, hu, bg, de, ru / sk tit,

Dokumentárny projekt o auguste 1968 je kolektívnym subjektívnym pohľadom na vojakov „spriatelených“ armád, na okupáciu Československa v auguste 1968 a úlohu, ktorú v rámci nej zohrali. Hlavnou otázkou je, ako sa „malý človek“ chová v konfrontácii s tzv. „veľkým príbehom“. Akú úlohu zohráva osobná zodpovednosť, zachovanie osobného uhlu pohľadu alebo morálka a čo sa stane v momente, keď si musia vyberať medzi záchranou života a poslúchaním rozkazov?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Svet čaká

world_is_waiting-5

Verden venter, r. Mariken Halle, NO, 2014; 108 min.; no / en sub / sk tit,

Stretávame sa s tromi Švédkami, ktoré počas leta pracujú ako servírky. Chcú si založiť vlastné divadlo, no na to potrebujú peniaze. Starší muži im radia, ako založiť (či nezaložiť) firmu. Množstvo ľudí má starosti. Letné domčeky sa predávajú. Tehotná žena odpadne na vlastnom predpôrodnom večierku. Zjaví sa postava otca, ktorý nosí stále väčšie a väčšie darčeky. Filmový štáb oslavuje premiéru filmu, ktorý každý z nich neznáša. Naše servírky nás sprevádzajú týmto svetom zápasiacich ľudí, ktorí sa snažia zaistiť si budúcnosť.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Limonáda

lemonade-5

Lemonade, r. Ioana Uricaru, RO/CA/DE/SE, 2018; 88 min.; en, ro / en sub / sk tit,

Mara, tridsaťročná slobodná matka z Rumunska, pracuje v USA ako opatrovateľka. Má iba dočasné víza, no počas svojho pobytu sa vydá za Američana Daniela. Keď za ňou príde jej syn Dragos, zdá sa, že je všetko perfektné. Proces získania zelenej karty sa však nečakane zvrtne a Mara zažíva zneužívanie moci na každej úrovni. Musí nájsť odpoveď na otázku, ako ďaleko je schopná zájsť, aby získala to, čo chce.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Čo len ľudia povedia (Slávnostné otvorenie)

what_will_people_say-5

Hva vil folk si, r. Iram Haq, NO/DE/SE, 2017; 106 min.; no, urdu / en sub / sk tit,

Pätnásťročná Nisha žije dvojaký život. Doma v Osle nasleduje tradície a hodnoty pakistanského rodinného života, no keď je so svojimi kamarátmi, správa sa ako každá iná nórska tínedžerka. Jedného dňa na seba tieto dva svety neľútostne narazia, keď ju otec prichytí v posteli s jej bielym nórsky priateľom. Rodičia Nishu unesú a pošlú do Pakistanu. Spočiatku sa cíti osamelá a bojí sa nového, neznámeho prostredia, no neskôr začne spoznávať kultúru svojich rodičov iným spôsobom.

Tento film bude odpremietaný vrámci Slávnostného otvorenia festivalu. 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Mečiar

meciar-2

Mečiar, r. Tereza Nvotová, SK/CZ, 2017; 89 min.; sk ,

Keď v roku 1989 padol v Česko-Slovensku totalitný komunistický režim, mala režisérka Tereza Nvotová jeden rok. Lídri Nežnej revolúcie sa vtedy rozhodli usporiadať konkurz na ministra vnútra, do ktorého sa prihlásil Vladimír Mečiar, v tom čase neznámy podnikový právnik zo slovenského vidieka. Vladimír Mečiar sa po úspechu v konkurze dostáva až na politický vrchol, odkiaľ vládne krajine radom diskutabilných praktík. Na pozadí udalostí, akými sú rozdelenie Česko-Slovenska či únos syna prezidenta Slovenskej republiky, Tereza a jej rovesníci prežívajú svoje detstvo.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Spalovač mrtvol

spalovac_mrtvol-2

Spalovač mrtvol, r. Juraj Herz, CS, 1968; 97 min.; cz / en sub,

Pan Kopfrkingl pracuje v krematóriu, je ženatý a má dve deti. O svoju rodinu sa príkladne stará a prácu vykonáva svedomito. Jeden z jeho známych, Walter Reinke, je pripojením Rakúska k Veľkonemeckej ríši nadšený. Presvedčí Kopfrkingla, že aj v jeho žilách koluje čistá, árijská krv. Kopfrkingl vstúpi do strany a postupne prepadá zvrátenému presvedčeniu o záchrane sveta pred židovskou hrozbou. Kolegovia, priatelia i jeho rodina potrebujú zachrániť. Nemusia sa však báť, nikto nebude trpieť, spasí ich všetkých.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

Uteč

get_out-2

Get Out, r. Jordan Peele, US, 2017; 103 min.; en / cz tit,

Čo na tom, že Rose je biela a Chris čierny? Minimálne Rosini rodičia Missy a Dean sú na Chrisa od prvého momentu nesmierne milí. Vadí im snáď len to, že si priateľ ich dcéry občas zapáli, ale to s farbou kože predsa nesúvisí. Psychologička Missy dokonca Chrisovi ponúkne, že ho zlozvyku zbaví pomocou hypnózy. Bol by to raj na zemi, keby sa dvaja zamestnanci rodiny čiernej pleti nesprávali tak zvláštne…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Údolie tieňov

valley_of_shadows-2

Skyggenes dal, r. Jonas Matzow Gulbrandsen, NO, 2017; 90 min.; no / en sub / cz tit,

Niekde medzi morom a horami žije v malej nórskej dedine šesťročný Aslak so svojou mamou Astrid. Stane sa tragická udalosť, ktorú Aslak nevie celkom pochopiť a ktorú sa Astrid snaží zvládnuť. Kamarát ukáže Aslakovi strašidelnú scénu: tri napoly zjedené ovce zabité v lese počas splnu. Aslak chce zistiť, čo sa stalo, a tak sa vydáva do nebezpečného lesa za svojím domom. Je to, čo sa na jeho ceste stane, iba chlapcova predstavivosť alebo skutočnosť?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

1%

1_percent-2

1%, r. Stephen McCallum, AU, 2017; 92 min.; en / sk tit,

Macbethovský príbeh bratstva, vernosti, lásky a zrady z prostredia drsných motorkárskych gangov. Paddo je dedičom trónu motorkárskeho gangu menom Štrkáči (Copperheads). Aby zachránil život svojmu bratovi, musí zradiť ich súčasného vodcu. Zrada vedie k vojne medzi gangmi a núti vybrať si medzi vernosťou a krvou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 12. 9.
11:00

Válek

valek-2

Válek, r. Patrik Lančarič, SK, 2018; 131 min.; sk ,

Básnik a politik Miroslav Válek je dodnes považovaný za rozporuplnú postavu slovenského kultúrneho a spoločenského prostredia, spojenú s mnohými legendami a kontroverziami. Tvorcovia filmu sa snažia pátrať po koreňoch týchto kontroverzií. Jeho základným východiskom je Válkov vnútorný rozpor – rozpor medzi Válkom básnikom a Válkom politikom. Rozpor medzi intímnym a verejným.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Júlia, demoverzia

juliet_naked-2

Juliet, Naked, r. Jesse Peretz, US, 2018; 105 min.; en / sk tit,

Annie uviazla v dlhodobom vzťahu s Duncanom – fanatickým fanúšikom obskúrneho rockera Tuckera Crowa. Keď sa objaví akustická demo nahrávka Tuckerovho hitu spred 25 rokov, jej vydanie vedie k stretnutiu so samotným tajomným rockerom, ktoré Annie zmení život. Adaptácia románu Nicka Hornbyho s rovnomenným názvom je komédiou o druhých šanciach v živote.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Vábenie výšok

vabenie_vysok-2

Vábenie výšok, r. Pavol Barabáš , SK, 2017; 100 min.; sk ,

Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia svetové výkony, ale i pády. Pozrime sa na jeho vývoj v dokumentárnom filme Vábenie výšok cez pohľad jednej horolezeckej generácie, ktorá nás prevedie od začiatkov horskej služby v Tatrách cez prvé expedície až po odvážne myšlienky smerujúce na najvyššiu horu sveta. Na ich pozadí stál jeden nenápadný človek.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Drevorubač

tree_feller-2

Hoggeren, r. Jorunn Myklebust Syversen, NO, 2017; 80 min.; no / en sub / cz tit,

39-ročný Anders sa rozhodne zanechať svoj obyčajný život v meste. Odsťahuje sa na malú tichú farmu, ktorá patrila jeho zosnulým rodičom, a celé dni trávi v lese, kde bezcieľne stína stromy. Nie je to žiadny drevorubač a nemá ani plán, iba chce byť v prírode a nechať sa pohltiť fyzickou prácou. Jeho pokus o útek však čoskoro naruší otravná rodina, ktorá mu stále hovorí, čo a ako má robiť. Zakrátko je jasné, že akákoľvek možnosť nájsť slobodu alebo vlastný priestor je preč, a Anders si uvedomí, že len vymenil jeden klaustrofobický život za druhý.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Morgiana

morgiana-2

Morgiana, r. Juraj Herz, CS, 1972; 99 min.; cz,

Viktória a Klára sú sestry. Po smrti ich bohatého otca mladšia Klára zdedí takmer všetok majetok. Klára je v spoločnosti obľúbená a obletovaná hneď niekoľkými mužmi naraz. Jedným z nich je notár Glenar, ktorého staršia Viktória tajne miluje. Viktória svojej mladšej sestre závidí nielen dedičstvo, ale i priazeň opačného pohlavia. Svoju závisť nijako zvlášť neskrýva a rozhodne sa svojej sestry rivalky nadobro zbaviť. Do nápoja jej pridá pomaly pôsobiaci jed.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Smutné jazyky

smutne_jazyky-2

Smutné jazyky, r. Anna Grusková, SK, 2018; 60 min.; sk ,

Aké jazyky ste v živote stretli a kam vo svojom tele by ste ich umiestnili? Germanista Jozef Tancer nás sprevádza do sveta zamlčiavaných dramatických osudov a vymierajúcich nárečí karpatských Nemcov na Slovensku.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Z balkóna

from_the_balcony-2

Fra balkongen, r. Ole Giæver, NO, 2017; 86 min.; no / en sub / cz tit,

Z balkóna vás zoberie na cestu jedným rokom života Oleho a jeho rodiny, ktorá žije na Brochmannsgate 12A v Osle, Nórsku, Európe, Zemi, vesmíre. Čo keby ste si dali na chvíľu prestávku a zosadli z kolotoča zvaného život, posadili sa a opýtali sa sami seba: Ako som sa sem dostal? Žijete sami, s rodinou alebo so spolubývajúcimi? V malej dedine na vidieku alebo možno vo veľkou meste v cudzine? Je to miesto, kam ste sa mali dostať? A ako dokážete pokračovať, keď viete, že príde moment, keď Slnko vyhorí a všetko okolo vás bude navždy stratené?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Dievča

girl-2

Girl, r. Lukas Dhont, BE, 2018; 105 min.; fr, flam / en sub / cz tit,

15-ročná Lara je odhodlaná stať sa profesionálnou baletkou. S otcovou podporou ide v novej škole naplno za svojím cieľom. Larine tínedžerské frustrácie a nedočkavosť sa začínajú prehlbovať vo chvíli, keď si uvedomí, že jej telo sa tak ľahko nepoddá prísnej disciplíne, pretože sa narodila ako chlapec.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Šťastný Lazzaro

happy_as_lazzaro-2

Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher, IT, 2018; 125 min.; it / cz tit,

Toto je príbeh o stretnutí medzi mladým sedliakom Lazzarom, ktorý je taký dobrosrdečný, až ho často považujú za prostáčika, a mladým šľachticom Tancredim, pre ktorého je jeho predstavivosť prekliatím. Puto lojálnosti je definitívne potvrdené, keď Tancredi požiada Lazzara, aby zosnoval jeho únos. Toto zvláštne a nepravdepodobné spojenectvo je pre Lazzara zjavením. Priateľstvo také vzácne, že Lazzara hľadajúceho Tancrediho prenesie v čase. Prvýkrát sa ocitá vo veľkom meste, kde sa z neho stáva niečo ako fragment zabudnutej minulosti v modernom svete.

taliansky_institut

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Pivnica

pivnica-2

Pivnica, r. Igor Voloshin, SK, 2018; 100 min.; sk / en sub,

Dlhoročné manželstvo Milana a Táne je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

My

we-2

Wij, r. Rene Eller, NL, 2018; 100 min.; nl / en sub / sk tit,

Dedinka blízko belgicko-holandských hraníc, sparné leto, osem tínedžerov zabíja nudu hrami na objavovanie. Dávajú si najrôznejšie úlohy a ich zvedavosť v sexuálnej oblasti čoskoro stiera hranice medzi tým, čo je správne a čo nie. Tínedžeri strácajú v zvrátených hrách a sexuálnom zneužívaní posledné zvyšky nevinnosti a menia sa na bezohľadných predátorov.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Večer elektrizujúcich svetových reklám

frankenstein

Frankenstein, r. James Whale, US, 1931; 70 min.; en / sk tit,

Projekcia filmu Frankenstein je z technických dôvodov zrušená. Namiesto filmu sme pripravili Večer elektrizujúcich svetových reklám.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

The Disaster Artist

disaster_artist-2

The Disaster Artist, r. James Franco, US, 2017; 104 min.; en / cz tit,

Skutočný príbeh o vzniku a nakrúcaní kultovej klasiky režiséra Tommyho Wiseaua The Room, označovanej ako jeden z najhorších filmov všetkých čias, ako „Občan Kane zlých filmov“. The Disaster Artist je príbehom dvoch outsiderov, idúcich za svojím snom. Keď ich svet odmietne, rozhodnú sa nakrútiť vlastný film – ktorý je však kvôli neúmyselne vtipným momentom, príbehovým zvratom či zlým hereckým výkonom hrozne milou a zároveň príšernou komediálnou drámou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Pyroman

pyromaniac-2

Pyromanen, r. Erik Skjoldbjærg, NO, 2016; 96 min.; no / cz tit,

Rok 1978. Okolo dediny na juhu Nórska začínajú horieť lesy a opustené stavby. Devätnásťročný syn náčelníka hasičov Dag sa márne snaží zapadnúť do komunity a do pracovného kolektívu. Túla sa po lesoch s kanistrom benzínu a zápalkami. Požiar je pre neho jedinou udalosťou, kedy sa cíti sebaistý. Drobné ohne na čistinách mu už nestačia. Osamelého teenagera začnú lákať obývané stavby.

Be2Can-150

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Prineste mi hlavu Alfreda Garciu

bring_me_the_head_of_alfredo_garcia-2

Bring Me the Head of Alfredo Garcia, r. Sam Peckinpah, MX/US, 1974; 112 min.; en, es / cz tit,

Keď mexický pozemkový magnát vyhlási milión dolárovú odmenu za hlavu muža, ktorý zviedol jeho dcéru, dvaja po peniazoch bažiaci muži si najmú miestneho barmana Bennieho, aby za nich urobil špinavú prácu. Bennie sa so svojou láskou Elitou vydáva na tequilou nasiaknutú cestu autom naprieč pustým mexickým pohraničím, zanechávajúc za sebou krvavú stopu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 13. 9.
11:00

Náklad

load-2

Teret, r. Ognjen Glavonić, RS/FR/HR/IR/QA, 2018; 98 min.; srb / en sub / sk tit,

Vlada sa počas bombardovania Srbska vojskami NATO v roku 1999 živí ako vodič kamióna. Za úlohu dostal preniesť neznámy náklad z Kosova do Belehradu, a tak prechádza neznámym územím poznačeným vojnou. Vie, že keď si svoju úlohu splní, bude sa musieť vrátiť domov a čeliť následkom svojho konania.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Repríza

reprise-2

Reprise, r. Joachim Trier, NO, 2006; 103 min.; no / en sub / sk tit,

Melancholická komédia odohrávajúca sa v srdci Osla o Erikovi a Philipovi, najlepších priateľoch a začínajúcich spisovateľoch, ktorých spoločné sny narazia na nečakanú a bolestnú výzvu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Detstvo

childhood-2

Barndom, r. Margreth Olin, NO/SE, 2017; 90 min.; no / en sub / sk tit,

Detstvo je celovečerný film o deťoch a o tom, ako sa vedia sami zahrať. Dokument, ktorý pozoruje deti v materskej škole Aurora počas jedného roka. Deti majú od jedného do siedmych rokov. Je to tichý, vnímavý a život oslavujúci film, ale zároveň je aj veľmi provokatívny, pretože ponúka celkom odlišný pohľad na to, čo deti naozaj potrebujú. Pohľad, ktorý sa nezhoduje so súčasnou normou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Príbeh

tale-2

The Tale, r. Jennifer Fox, US, 2018; 114 min.; en / cz tit,

Žena nakrúcajúca dokumentárny film o obetiach detského sexuálneho zneužívania začne spochybňovať podstatu svojho vzťahu k jazdeckej inštruktorke a bežeckému trénerovi v časoch, keď bola ešte dieťa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Puzzle

puzzle-2

Puzzle, r. Marc Turtletaub, US, 2018; 102 min.; en / sk tit,

Puzzle je detailný portrét štyridsiatničky Agnes, ktorá sa nikdy nedostala ďaleko od domova, rodiny či silnej komunity prisťahovalcov, v ktorej ju vychoval ovdovený otec. To sa začne nenápadne, ale dramaticky meniť, keď Agnes dostane na narodeniny puzzle. Zažije opojné vzrušenie nie iba z toho, že robí niečo, čo ju baví, ale taktiež z toho, že je v tom naozaj dobrá.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Studená vojna

cold_war-2

Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski, PL/FR/GB, 2018; 84 min.; pl, fr, de, hr / cz tit,

V období budovania stalinského Poľska, ale tiež modernej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky – speváčky Zuly a skladateľa Wiktora. Nedokážu spolu byť, ale zároveň sa neuveriteľne priťahujú a nevedia byť ani od seba. V kulisách Varšavy, Berlína a Paríža znie jazzová a folklórna hudba a Zula s Wiktorom rozohrávajú nádhernú, ale trpkú baladu, svoju vlastnú studenú vojnu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

DRIB

drib-2

DRIB, r. Kristoffer Borgli, NO, 2017; 90 min.; no, en / en sub / sk tit,

Performer a stand-up komik Amir vytvára reálne postavy a príbehy, ktoré môžeme sledovať online v reálnom čase. Keď sa jeho videá zinscenovaných pouličných bitiek v Osle dostanú v roku 2014 až na titulky svetových novín, reklamná agentúra z LA uverí, že sú pravé a zavetrí príležitosť ako využiť Amirovu novoobjavenú kontroverznú slávu. Chcú ho použiť pre ostrú marketingovú kampaň na energetický nápoj, lenže Amir má vlastné plány. V tejto rekonštrukcii udalostí z LA hrá Amir sám seba – všetko je upravené len do takej miery, aby sa predišlo právnym komplikáciám. Snáď…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Petrolejové lampy

petrolejove_lampy-2

Petrolejové lampy, r. Juraj Herz, CS, 1971; 101 min.; cz,

Tridsiatnička Štěpa, dcéra bohatých rodičov, túži po manželstve a deťoch, no podľa spoločenských noriem sa nesmie vydať pod svoju úroveň. Pre svojich malomeštiackych nápadníkov je však príliš voľnomyšlienkárska a samostatná. Nakoniec sa vydá za bratranca Pavla, bývalého vojenského dôstojníka. Štěpa postupne zisťuje, že Pavel sa počas svojich búrlivých rokov v armáde nakazil syfilisom a neliečená choroba ho ničí. Neodvratne paralyzuje jeho telo a rozožiera myseľ.

NFA statni_fond_kinematografie

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Po sezóne

po_sezone-2

Po sezóne, r. Andrea Kalinová, SK, 2018; 35 min.; sk / en sub,

Dokumentárny film o jednej z najvýznamnejších budov 20. storočia – opustenom sanatóriu Machnáč v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. Konštruktivistická budova, ktorá bola oslavou pokroku, zhmotnením architektovej predstavy humanizmu. Architekt v nej demonštroval svoje predstavy o technickom a sociálnom pokroku a postavil symbol modernej spoločnosti. Dnes: modernistická ruina utópie. Zaoceánska loď, ktorá stroskotala v kúpeľnom parku. Majitelia nemajú záujem starať sa o budovu, ktorá nie je rentabilná. Film sa venuje fenoménu tejto výnimočnej budovy prostredníctvom ľudí, ktorí boj za záchranu Machnáča ešte nevzdali.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Hrozná matka

scary_mother

Sashishi deda, r. Ana Urushadze, GE/EE, 2017; 107 min.; ge / en sub / sk tit,

50-ročná žena v domácnosti Manana musí konfrontovať svoje dve protikladné identity oddanej matky a skvelej, no nekonvenčnej spisovateľky. Keď si musí vybrať medzi svojou rodinou a svojou vášňou, rozhodne sa naplno ponoriť do písania a obetovať sa mu mentálne i fyzicky.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Neviditeľná ruka

invisible_hand-2

La mano invisible, r. David Macián, ES, 2017; 83 min.; es / en sub / sk tit,

Skupina bežných pracovníkov sa každý deň stretáva v industriálnom sklade a zdanlivo normálne pracuje na rôznych úlohách. Z tmavého hľadiska ich zatiaľ pozorujú desiatky divákov – sledujú „krásnu“ show o práci.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sergio a Sergej

sergio_sergei-2

Sergio & Sergei, r. Ernesto Daranas Serrano, ES/CU, 2017; 93 min.; es / en sub / sk tit,

1991: ZSSR sa rozpadáva a Kuba sa dostáva do obrovskej ekonomickej krízy. Rádioamatér a profesor marxizmu Sergio nevie, ako sa postarať o rodinu a dostať svoj život späť do správnych koľají. Na posledného sovietskeho kozmonauta Sergeja na pokazenej vesmírnej stanici Mir takmer všetci zabudli. Čistou náhodou sa Sergio a Sergej skontaktujú a skamarátia, čo obom pomôže čeliť obrovským zmenám v ich krajinách.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

Stratili sme Stalina

death_of_stalin-2

The Death of Stalin, r. Armando Iannucci, FR/GR, 2017; 106 min.; en / cz tit,

Veľký vodca padol. Priamo na koberec. Volá sa Stalin. Nad jeho mŕtvolou sa začína tragikomický boj o nástupníctvo. Súdruhovia z politbyra sa pomaly zbavujú dlhoročného strachu a ozajstné divadlo sa môže začať. Ak sa vám to nezdá ako dostatočne dôvtipná zápletka, tak verte, že film Stratili sme Stalina vo svojej tragickosti a schopnosti uťahovať si zo všetkého je veľmi vtipný.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Diabolské ženy

diaboliques-2

Les diaboliques, r. Henri-Georges Clouzot, FR, 1955; 117 min.; fr / en sub / sk tit,

Sadistický riaditeľ školy terorizuje svoju manželku i milenku, s ktorými býva pod jednou strechou v treťotriednej internátnej škole. Toto nezvyčajné spojenectvo dvoch žien, založené na spoločnej nenávisti, dôkladne naplánuje a vykoná vraždu, ktorá ich navždy zbaví nenávideného tyrana. Všetko sa zdá byť v najlepšom poriadku, až kým mŕtvola, ktorú hodili do bazéna, nezmizne.

Cinematik-2016_Partneri__institut_francais

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Jack stavia dom

house_that_jack_built-2

The House That Jack Built, r. Lars von Trier, DK/SE/FR/DE, 2018; 155 min.; en / cz tit,

Spojené štáty 70-tych rokov. Počas 12 rokov sledujeme veľmi inteligentného Jacka ako nám predstavuje vraždy, ktoré ho formovali ako sériového vraha. Na príbeh sa pozeráme z jeho pohľadu – každú vraždu považuje vo svojej podstate za umelecké dielo. Keďže nevyhnutný zásah polície sa neodvratne blíži, Jack vo svojej snahe vytvoriť umelecké dielo riskuje stále viac a viac. Jack stavia dom je temný a hrozivý príbeh prezentovaný skrz filozofické a miestami aj humorné rozprávanie.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 14. 9.
11:00

Veľká cena Zapadákova

pinchcliffe_grand_prix-2

Flåklypa Grand Prix, r. Ivo Caprino, NO, 1975; 87 min.; no / en sub / sk tit,

Theodore a jeho dvaja pomocníci Sonny a Lambert sa živia opravovaním bicyklov, vynálezmi a výrobou automatizovaných vlajkových žrdí pre švédske námorníctvo. Jedného dňa zistia, že Theodorov bývalý pomocník ukradol jeden z jeho skvelých vynálezov – retometrický rozdeľovač. Vďaka tomu sa stal svetovým šampiónom Formule 1 a teraz každého vyzýva, aby proti nemu pretekal. Napriek Lambertovým naliehavým varovaniam, avšak povzbudený Sonnyho nadšením a odvahou sa Theodore púšťa do výroby pretekárskeho auta Il Tempo Gigante.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Čajka

seagull-2

The Seagull, r. Michael Mayer, US, 2018; 99 min.; en / sk tit,

Jedno leto na ruskom vidieku sa rodina a priatelia stretávajú na víkend v dome pri jazere. Zatiaľ čo je každý vášnivo zamilovaný do niekoho, kto je zamilovaný do niekoho iného, odvíja sa tragikomédia o umení, sláve, ľudskej hlúposti a večnej túžbe žiť zmysluplný život.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Inde

inde-2

Inde, r. Juraj Nvota, Marian Urban, SK/CZ, 2018; 75 min.; sk, fr / sk tit,

Život a doba neopakovateľného tvorcu a pútnika Alexa Mlynárčika v akcii – v jeho výnimočných prejavoch, aktivitách, eskamotážach, ale aj protichodnostiach a kontroverznostiach doby, v ktorej žil a najmä žije. Príbeh takmer jedného storočia, v ktorom sa formovala moderná identita, kultúra, základné hodnoty Slovenska – ako súčasti Česko-Slovenska, ako samostatného štátu a najmä ako súčasti širšieho, minimálne európskeho spoločenstva, ku ktorému náš protagonista neoddeliteľne patrí svojím dielom i životom.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Kráľov nesúhlas

king_choice-2

Kongens Nei, r. Erik Poppe, NO/IE/DE/SE, 2016; 130 min.; se, de, no, de / en sub / sk tit,

Kráľov nesúhlas vychádza zo skutočných udalostí, troch dramatických dní v apríli 1940, keď dostal nórsky kráľ od Nemecka ohavné ultimátum: vzdaj sa alebo zomri. S nemeckými vojakmi za chrbtom musí kráľovská rodina utiecť z hlavného mesta. Rozhodnú sa rozdeliť a netušia, či sa ešte niekedy stretnú.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Posledná návšteva červeného domu

haunted_a_last_visit_to_the_red_house-2

Haunted: A Last Visit to the Red House, r. Phyllis Grae Grande, PH, 2017; 79 min.; ph / en sub / sk tit,

Posledná návšteva červeného domu je dokumentárny film o takzvanom červenom dome, ktorý počas druhej svetovej vojny využívali japonskí vojaci ako kasárne pre miestne ženy, ktoré tam doviedli, aby im poskytovali „útechu“.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Muž, ktorý zabil Dona Quijota

man_who_killed_don_quijote-2

The Man Who Killed Don Qixote, r. Terry Gilliam, ES/FR/BE/PT, 2018; 132 min.; en, es / cz tit,

Cynický reklamný režisér Toby sa ocitne v pasci výstredných bludov starého španielskeho obuvníka, ktorý je presvedčený o tom, že je Don Quijote. Počas spoločných komických a čím ďalej surreálnejších dobrodružstiev je Toby nútený do konfrontácie s tragickými následkami filmu, ktorý natočil ako mladý idealista – filmu, ktorý navždy zmenil nádeje a sny malého španielskeho mestečka. Môže Toby niečo zmeniť a získať tak späť svoju ľudskosť? Ustojí Don Quijot svoje šialenstvo a hroziacu smrť? Alebo láska porazí každého?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Domestik

domestique-2

Domestik, r. Adam Sedlák, CZ/SK, 2018; 116 min.; cz,

Špičkový cyklista Roman sa po zranení zotavuje tvrdým tréningom a striktným režimom. Aby zlepšil svoj výkon, dokonca spáva v kyslíkovom stane, ktorý má umiestnený v spálni. Jeho žena Šarlota to nevie stráviť, keďže už dávno túži po dieťati. Obaja sú pevne rozhodnutí dosiahnuť svoje, strácajú sa vo vlastných utkvelých predstavách a vylepšujú svoje telá do takej miery, až sa možno začnú sami seba báť.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Styx

styx-2

Styx, r. Wolfgang Fischer, DE/AT, 2018; 94 min.; en, de / en sub / sk tit,

Rike zosobňuje typický západný model šťastia a úspechu. Je vzdelaná, sebavedomá, odhodlaná a angažovaná. Sledujeme jej každodenný život doktorky na pohotovosti ešte predtým, ako si splní svoj dávny sen a sama sa na lodi vydá na more. Jej vysnená dovolenka je však prerušená, keď sa na šírom mori po búrke neďaleko nej objaví poškodená rybárska loď. Približne stovka ľudí sa zrejme utopí. V súlade s námornými zákonmi sa Rike snaží privolať rádiom pomoc. Na jej výzvu však nikto nereaguje, a tak musí urobiť závažné rozhodnutie.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Dogman

dogman-2

Dogman, r. Matteo Garrone, IT/FR, 2018; 102 min.; it / cz tit,

Film Dogman, s podtitulom „mestský western“, sa odohráva na talianskom predmestí niekde medzi veľkomestom a divokou prírodou. Marcello, drobný a jemný majiteľ salóna pre psov, sa ocitá v nebezpečnom vzťahu podrobeného a podrobiteľa s bývalým boxerom Simonem, ktorý terorizuje celé okolie. V snahe získať späť svoju dôstojnosť Marcello neočakávane podľahne myšlienkam na pomstu.

taliansky_institut

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Prípad Kalmus

pripad_kalmus-2

Prípad Kalmus, r. Adam Hanuljak, SK, 2018; 81 min.; sk ,

Monštrám 20. storočia rodáci odhaľujú pamätné dosky a busty. Aktivista, performer a výtvarník Peter Kalmus zasahuje. Láme kosáky, na komunistické hlavy útočí červenou farbou, na fašistov blatom, jeho bojiskom je verejný priestor. Nekompromisný košický exot alebo vyje..nec slovenského národa. Vyberte si. Bez neho by však vládla apatická nuda.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Dánsko

denmark-2

Danmark, r. Kasper Rune Larsen, DK, 2017; 90 min.; dk / en sub / sk tit,

Norge (22) je typický lenivý zasran. On a jeho jediný kamarát Myre sa bezcieľne potulujú predmestím, v jednej ruke pivo, v druhej joint. Dve decká, ktoré snívajú o tom, že sa raz presťahujú do väčšieho mesta ako Aarhus či Berlín. Všetko majú naplánované, hudobnú kariéru aj to ostatné. Avšak dni ďalej monotónne plynú, až kým Norgemu nevstúpi do života 16-ročná Josephine, ktorá tvrdí, že čaká jeho dieťa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

Oklamaný

beguiled-2

The Beguiled, r. Sofia Coppola, US, 2017; 94 min.; en / cz tit,

Za múrmi izolovanej dievčenskej školy zúri americká občianska vojna, ale jej študentky a učiteľky sa prebiehajúci konflikt snažia ignorovať, až kým niekto nezaklope na dvere. Ťažko zraneného nepriateľského dôstojníka Johna McBurneyho sa ujmú v akte kresťanského milosrdenstva, aby ho, hneď ako sa trochu vzchopí, vydali „svojim“ vojakom ako vojnového zajatca. Lenže John si postupne omotá okolo prsta nielen mladučké študentky na čele s krásnou Aliciou, ale aj učiteľku Edwin a riaditeľku školy. John si však neuvedomuje, že sa ocitol uprostred bojiska, ktoré je oveľa strašidelnejšie a ničivejšie než vojna prebiehajúca za múrmi školy.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

November

november-2

November, r. Rainer Sarnet, EE/NL/PL, 2017; 115 min.; ee, de, it / en sub / sk tit,

Pohanská estónska dedina, kde sa potulujú vlkolaci, mor i duchovia. Nič tu nie je tabu. Ľudia si kradnú navzájom, kradnú nemeckým zemepánom, duchom, diablovi i Kristovi. Mladé dievča z farmy menom Liina je beznádejne a nešťastne zamilované do Hansa, dedinského chlapca. Jej túžba ju prinúti stať sa vlkolakom a skočiť do ľadovej vody miestneho jazera. Je pripravená zomrieť v mene lásky.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Hranica

border-2

Gräns, r. Ali Abbasi, SE/DK, 2018; 108 min.; se / cz tit,

Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite.

 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 15. 9.
10:00

Coco

coco-2

Coco, r. Lee Unkrich, Adrian Molina, US, 2017; 105 min.; cz dab,

Aj napriek zvláštnemu zákazu hudby vo svojej rodine sa malý Miguel túži stať uznávaným hudobníkom, akým bol jeho idol, tragicky zosnulý gitarista Ernesto de la Cruz. V snahe dokázať svoj talent sa Miguel za nevysvetliteľných okolností ocitá na mieste, ktoré ešte žiadny živý človek nenavštívil – v krásnom a pestrofarebnom svete zosnulých. Pre miestnych obyvateľov je jeho návšteva rovnako šokujúca. S pomocou miestneho podvodníčka Héctora sa Miguel vydáva na neobyčajnú cestu za tajomstvami svojej rodiny…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

11:00

Oslo 31. augusta

oslo_31_august-2

Oslo, 31. August, r. Joachim Trier, NO, 2011; 96 min.; no / en sub / sk tit,

Anders čoskoro ukončí svoju protidrogovú liečbu. Súčasťou programu je, že môže ísť do mesta na pracovný pohovor. Svoju priepustku ale využije tak, že sa potuluje po meste a stretáva ľudí, ktorých dlho nevidel. 34-ročný Anders je múdry, sympatický a z dobrej rodiny, no zároveň ho prenasledujú myšlienky na všetky premárnené príležitosti a na ľudí, ktorých sklamal. Stále je relatívne mladý, no zároveň má pocit, že v mnohých ohľadoch sa jeho život skončil.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Tazzeka

tazzeka-2

Tazzeka, r. Jean-Philippe Gaud, FR/TN, 2018; 95 min.; fr, arab / en sub / sk tit,

Keďže pre Eliasa ako imigranta bez dokladov je zložité nájsť si v Paríži stálu prácu, má finančné ťažkosti. Ale skamaráti sa so Souleymanom, ktorý v ňom opäť oživí lásku k vareniu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Striedavá starostlivosť

custody-2

Jusqu'à la garde, r. Xavier Legrand, FR, 2017; 90 min.; fr / cz tit,

Miriam a Antoine Bessonovci sa rozvádzajú. Miriam sa snaží získať syna Juliena do osobnej starostlivosti, aby ho ochránila pred otcom, o ktorom tvrdí, že je násilnícky. Avšak Antoine vystupuje ako ukrivdený otec, takže sudkyňa pridelená na tento prípad rozhodne o striedavej starostlivosti. Julien je rukojemníkom eskalujúceho konfliktu medzi svojimi rodičmi, ale aby sa predišlo najhoršiemu, je nútený byť jeho súčasťou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Študentské filmy – AKU

aku_hrac_web

Študentské filmy – AKU, r. rôzni/various, SK, 2018; 84 min.; sk / en sub,

Tu som Slovákom

Tu som Slovákom; SK, 2018, 19 min.; sk / en sub
Réžia: Matúš Chovanec

Film zobrazuje život Slovákov v Rumunsku. Zachytáva každodenné situácie troch respondentov, ktoré sprevádza predovšetkým manuálna práca.

 

(Ne)viditeľné svety

(Ne)viditeľné svety; SK, 2018, 21 min.; sk / en sub
Réžia: Zuzana Hudáčeková

Prostredníctvom troch žien pracujúcich ako opatrovateľky v rôznych krajinách Európskej únie získavame obraz o živote v zahraničí v kontraste so životom na Slovensku.

 

Hráč

Hráč; SK, 2018, 25 min., sk / en sub
Réžia: Matúš Men

Dokumentárny film Hráč skúma profesionálny aj súkromný život hráča elektronického športu, jeho každodennú rutinu a vnímanie jeho matky pretým a potom, ako začal byť úspešný.

 

eL

eL; SK, 2018, 19 min.; sk / en sub
Réžia: Sonia Gallo

Dokumentárny film eL, rozpráva príbeh (ne)obyčajnej ženy, ktorá hľadá vo svojom bytí skutočnú podstatu a zároveň pravú lásku. S protagonistkou vstupujeme do sveta homosexuálnych vzťahov a zisťujeme, že od tých heterosexuálnych sa až tak nelíšia.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

All You Can Eat Buddha

all_you_can_eat_buddha-2

All You Can Eat Buddha, r. Ian Lagarde, CA, 2017; 84 min.; fr / sk tit,

Fantasmagorická čierna komédia, v ktorej mužov záhadný apetít a nadprirodzené schopnosti postupne vyústia do apokalypsy v all-inclusive karibskom rezorte.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Niečo naviac

nieco_naviac

Niečo naviac, r. Palo Kadlečík, Martin Šenc, SK, 2018; 67 min.; sk ,

Stačil jeden chromozóm v DNA navyše a všetko bolo inak. Napriek tomu, že Dorotka sa mala narodiť s Downovým syndrómom, rodičia odmietli možnosť zbaviť sa jej. Dnes je z nej tínedžerka, ktorá má svoje sny a túžby tak ako všetci mladí ľudia v jej veku. A zo všetkého najviac sa túži stať herečkou… Príbeh zobrazuje unikátne situácie, v ktorých sa autenticky odkrýva život mladého človeka s Downovým syndrómom. Film búra mýty a predsudky o tomto syndróme a podáva svedectvo o tom, že takýto ľudia majú skutočne niečo naviac.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Joachim Trier: Krátke filmy

procter-2

Pietà, Procter, Still, r. Joachim Trier, 1999-2002; 54 min.; en / sk tit,

Pietà

Pietà; NO/GB, 1999, 16 min., en / sk tit
Réžia: Joachim Trier

Film ukazuje úryvky spomienok a odmietanie mladého muža súvisiace s jeho mŕtvym priateľom aj jeho vlastnou matkou.

 

Procter

Procter; NO/GB, 2002, 18 min.; en / sk tit
Réžia: Joachim Trier

Keď sa Charles Procter stane svedkom upálenia neznámeho človeka, nečaká, že bude súčasťou tejto príšernej udalosti. Neskôr zistí, že videokamera ho zachytila na mieste činu. To, čo objaví na páske, je ešte znepokojujúcejšie ako smrť neznámeho.

 

Still

Still; NO/GB, 2000, 20 min.; en / sk tit
Réžia: Joachim Trier

Starý muž sa v parku zrúti na zem a zomrie. Pohľad na jeho hodinky spustí asociatívny prúd obrazov.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Prevýchova Cameron Postovej

miseducation_of_cameron_post-2

The Miseducation of Cameron Post, r. Desiree Akhavan, US, 2017; 91 min.; en / cz tit,

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:30

Podoba vody

shape_of_water-2

The Shape of Water, r. Guillermo del Toro, US, 2017; 123 min.; en / cz tit,

V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným tvorom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa, a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, na ktorú netreba žiadne slová. Stačia im gestá a emócie. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Kapela

kapela-2

Kapela, r. Ladislav Kaboš, SK, 2018; 80 min.; sk, róm / sk tit,

Voľné pokračovanie úspešného dokumentu Všetky moje deti sleduje ďalšie osudy jeho rómskych hrdinov. Remeselne nadaný a organizačne šikovný Stano Čonka ešte nedávno pomáhal stavať v rómskej osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom vznikajúcej kapely a snaží sa zo všetkých síl, aby „sa jeho chlapci presadili na veľkom pódiu“ a ukázali svoj talent.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Loro

loro-2

Loro, r. Paolo Sorrentino, IT/FR, 2018; 145 min.; it / sk tit,

Paolo Sorrentino sa vo svojom najnovšom filme zameral na podnikateľa a bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Politická satira o moci je zároveň obrazom úpadku Talianska na začiatku 21. storočia.

taliansky_institut

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nina

nina-2

Nina, r. Olga Chajdas, PL, 2018; 130 min.; pl / en sub / sk tit,

Po dvadsiatich rokoch sa manželstvo Niny a Wojteka dostalo do slepej uličky, čiastočne preto, že všetky ich pokusy mať dieťa zlyhali. Keď sa dvojica zoznámi s mladou ženou Magdou, požiadajú ju, aby im vynosila dieťa. Veci sa ale začnú komplikovať, keď Magda začne Ninu priťahovať.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

Lady Bird

lady_bird-2

Lady Bird, r. Greta Gerwig, US, 2017; 94 min.; en / cz tit,

Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa. Že sa dusí, v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Nepripúšťa si, že by to mohlo bolieť. Komédia Lady Bird herečky a debutujúcej režisérky Grety Gerwig je neobyčajný film o obyčajnom dospievaní.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Climax

climax-2

Climax, r. Gaspar Noé, FR, 2018; 95 min.; fr, en / cz tit,

Film sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu zorganizujú záverečnú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia, kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní sa prepadajú do pekiel…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Smrteľný hriech

leave_her_to_heaven-2

Leave Her to Heaven, r. John M. Stahl, US, 1945; 110 min.; en / sk tit,

Spisovateľ Richard Harlan vo vlaku stretne mladú a krásnu dámu Ellen Berentovú. Obaja sa do seba na prvý pohľad zamilujú a netrvá dlho, kým sa zosobášia. Jej obsesívna láska k nemu však ohrozuje nielen oboch mladomanželov, ale aj všetkých blízkych naokolo. Ona ho miluje až za hrob. So všetkými vážnymi následkami.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 16. 9.
01:30

Hounds of Love

hounds_of_love-2

Hounds of Love, r. Ben Young, AU, 2016; 108 min.; en / sk tit,

Sedemnásťročná Vicky Maloneyová sa na predmestí stane náhodnou obeťou únosu narušeným manželským párom. Vicky, priviazaná reťazou k posteli, nedobrovoľne vstupuje do temného a krutého sveta násilia a dominancie. Jej únoscovia John a Evelyn Whiteovci sú párom s problémami. Vicky sleduje dynamiku ich vzťahu a rýchlo zisťuje, že na to, aby prežila, musí medzi nich vraziť klin.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

03:30

Milujem ťa až na zožratie

trouble_every_day-2

Trouble Every Day, r. Claire Denis, FR/DE/JP, 2001; 101 min.; en, fr / cz tit,

„Milujem Ťa až na zožratie!“ Dr. Shane Brown a jeho manželka June sú v Paríži na svadobnej ceste. Avšak jeho skutočným zámerom je vystopovať Dr. Léa Sémeneaua a jeho manželku Coré. Shane a Léo boli kedysi kolegovia, ktorí viedli experimentálny výskum tých najtemnejších zákutí ľudského libida.

Cinematik-2016_Partneri__institut_francais

 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

10:00

Pračlovek

early_man-2

Early Man, r. Nick Park, GB/FR, 2018; 88 min.; sk dab,

Dug je typický neohrozený hrdina žijúci v pomerne pokojne prebiehajúcej dobe kamennej. Lenže teraz musí spolu so svojím štvornohým priateľom zachrániť svoj kmeň a milovaný domov pred veľkou hrozbou. Vtrhla k nim totiž doba bronzová v čele s podlým lordom. Dug sa nakoniec vďaka náhode ocitá priamo uprostred nepriateľského územia a tam staví budúcnosť svojho kmeňa na podivnú hru, v ktorej sa dve rovnako veľké skupiny bojovníkov snažia kopať do koženej gule. Dug má jedinú šancu: naučiť seba a ďalších desať riadne nemotorných praľudí hrať futbal a následne vyhrať zápas proti elitnému reprezentačnému klubu Real Bronzio.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

11:00

Hlasnejší ako bomby

louder_than_bombs-2

Louder Than Bombs, r. Joachim Trier, NO/FR/US, 2015; 109 min.; en / sk tit,

Vďaka príprave výstavy konanej na počesť slávnej vojnovej fotografky Laury Freedovej, ktorá pred tromi rokmi neočakávane zomrela, sa po rokoch opäť stretnú jej manžel a dvaja synovia. Keďže na povrch znova vypláva znepokojujúce tajomstvo, traja muži sa musia pozrieť jeden na druhého ale aj sami na seba v novom svetle a nanovo definovať svoje najskrytejšie potreby a túžby.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Študentské filmy – VŠMU

vsmu_magic_moments_web

Študentské filmy – VŠMU, r. rôzni/various, SK, 2017; 71 min.; sk / en sub,

Magic Moments

Magic Moments; SK, 2017, 20 min., sk / en sub
Réžia: Martina Buchelová

Rodičia ťažko pracujú a sestry sa prakticky starajú o seba samé. Na staršiu začínajú doliehať ťažkosti, ktorým čelia. Vďaka ich putu si však uvedomí, že to, na čom jej záleží najviac, vlastne má.

 

43 rokov bratislavského metra

43 rokov bratislavského metra; SK, 2016, 18 min.; sk
Réžia: Lucia Kašová

O tuneloch bratislavskej dopravy.

 

SelFish

SelFish; SK, 2017, 11 min.; bez dialógov
Réžia: Lukáš Figeľ

Rybár Augustín je pyšný na svoju zbierku rýb. Avšak na to, aby bola kompletná, mu chýba ešte posledná ryba. Za ulovenie ryby tak zaplatí všetkým, čo doteraz mal.

 

Yours

Yours; SK, 2017, 6 min.; bez dialógov
Réžia: Michal Fulier

Príbeh ženy po tom, ako stratila muža. Pomocou virtuálnej reality objavuje alternatívu, v ktorej spolu môžu žiť aj naďalej, navždy. Tento svet sa však pre ňu stáva nielen potešením, ale aj väzením.

 

I Want to Believe

I Want to Believe; SK, 2017, 16 min.; sk / en sub
Réžia: Matúš Ryšan

Skupina dokumentaristov sníma entuziastu a jeho priateľa, ktorí zasvätili svoj život záchrane ľudstva mapovaním chemických stôp zanechávaných lietadlami. Film je satirou súčasných socio-politických nálad, vznášajúcich sa nielen nad Európou, ale aj nad zvyškom sveta.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Leto

summer-2

Leto, r. Kirill Serebrennikov, RU/FR, 2018; 126 min.; ru / cz tit,

Leningrad, leto na začiatku 80. rokov. Undergroundová rocková scéna prekvitá. Medzi nasledovníkmi Led Zeppelin a Davida Bowieho je mladý Viktor Coj, odhodlaný preraziť. Stretnutie s jeho idolom Mikom a jeho krásnou ženou Natašou navždy zmení Viktorov život. Spolu vytvoria Viktorovu legendu a urobia ho nesmrteľným.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Utøya, 22. júla

utoya-2

Utøya 22 juli, r. Erik Poppe, NO, 2018; 90 min.; no / cz tit,

Film Utøya, 22. júla je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa stali v tento tragický deň v r. 2011 na nórskom ostrove, keď pravicový extrémista Anders Breivik zabil 77 ľudí. Film zachováva princíp jednoty miesta a času, je nakrútený formou jedného záberu, ktorý sugestívnou kamerou sleduje pohyb hlavnej aktérky, 18-ročnej Kaji, a ďalších vyplašených teenagerov, ktorí zo začiatku netušia, čo sa deje, len počujú neutíchajúcu streľbu a v panike bežia a pokúšajú sa ukryť.

Be2Can-150

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Goliáš

goliath-2

Goliath, r. Dominik Locher, CH, 2017; 85 min.; de / en sub / sk tit,

Keď Jessy oznámi Davidovi, že je tehotná, ten začne panikáriť. Pár dní na to ich prepadnú vo vlaku. David si uvedomí, že svoju priateľku nedokáže ochrániť, a prepadnú ho obavy, že ako chlap je neschopný. V zúfalstve začne brať steroidy a vrhne sa na prehnané posilňovanie. Najprv mu svaly dodajú sebavedomie, avšak zanedlho sa začne správať nevypočítateľne a stáva sa hrozbou pre Jessy aj jej nenarodené dieťa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Posledný autoportrét

posledny_autoportret-2

Posledný autoportrét, r. Marek Kuboš, SK, 2017; 72 min.; sk / en sub,

Autoportrét Mareka Kuboša o odchode z dokumentárneho filmu… o napĺňaní sna… o skrini… o poľovníkovi…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Thelma

thelma-4

Thelma, r. Joachim Trier, NO/FR/DK/SE, 2017; 116 min.; no / cz tit,

Krehká Thelma práve nastúpila na vysokú školu. Aj napriek veľkej snahe jej rodičov kontrolovať každý jej krok prvýkrát skúša nezávislosť a vír študentského života. Keď sa však zamiluje do krásnej spolužiačky Anjy, začnú sa v jej okolí diať nevysvetliteľné a desivé veci a Thelma s hrôzou zisťuje, že ich príčinou je možno ona sama.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Všetci to vedia (Slávnostné odovzdávanie cien)

everybody_knows-2

Todos lo saben, r. Asghar Farhadi, FR/ES/IT, 2018; 132 min.; es / cz tit,

Laura cestuje so svojimi deťmi z Buenos Aires do rodnej dediny v španielskych vinohradoch, aby sa zúčastnili na svadbe jej sestry. Nečakané udalosti však spôsobia krízu, ktorá odhalí skrytú rodinnú minulosť.

Tento film bude odpremietaný vrámci Slávnostného odovzdávania cien MFF Cinematik 2018. 

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:30

Najkrajší deň

most_beautiful_day-2

Der geilste Tag, r. Florian David Fitz, DE, 2016; 113 min.; de / en sub,

Najlepší mejdan je ten posledný. Svojrázny, upätý a ambiciózny klavirista Andi sa stretáva s flegmatikom a pohoďákom Bennom a obaja zisťujú, že majú jedno spoločné. Títo dvaja tridsiatnici majú na krku diagnózu smrteľnej choroby a na dvere im už klope zubatá s kosou. Jeden presvedčí druhého, že majú ideálnu príležitosť vykašľať sa na akúkoľvek zodpovednosť. Spoločne utečú z hospica s cieľom poriadne si vyhodiť z kopýtka a užiť si tie najúžasnejšie dni v živote. Veď kedy, ak nie teraz…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

21:00

A je tu zas

look_who_back-2

Er ist wieder da, r. David Wnendt, DE, 2015; 110 min.; de / cz tit,

Takmer sedemdesiat rokov po neslávnom odchode sa Adolf Hitler prebudí v dnešnom Berlíne. A prvá bilancia jeho novej situácie nie je radostná. Vojna skončila, a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chýba mu aj milovaná Eva Braunová. Hitler „svoje“ mesto takmer nespoznáva. Berlín je plný cudzincov a Nemecku vládne žena – akási Angela Merkelová. Po prvotnom šoku sa Hitler rýchlo aklimatizuje. Vďaka televízii začne v neznámom svete novú kariéru. Síce nie vo funkcii vodcu národa, ale ako komik. A to vďaka tomu, že ho považujú za perfektného imitátora seba samého.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program