Tri filmy z hlavnej súťaže, ktoré vás priklincujú k sedadlám

3 aug 2017  

play

Súťažná sekcia Meeting Point Europe každoročne ponúka prehľad mimoriadny diel európskej kinematografie a nebude tomu inak ani na 12. ročníku Cinematiku.

Dvojdňový seminár a workshop – DOX IN VITRO

31 júla 2017  

dox

DOX IN VITRO (dokumentárne projekty v skúmavke), je dvojdňový seminár a workshop, tematicky zameraný na fázu vývoja dokumentárnych projektov. Hlavným partnerom a odborným garantom projektu je…

Desiatka filmov vo výbere sekcie Belgicko pod lupou

31 júla 2017  

welp

Cinematik premietne celkovo trinásť filmov známych belgických filmárov. Napriek tomu, že si s Belgickom spájame hlavne bratov Dardennovcov, kinematografia tejto krajiny prináša mnohé ďalšie talentované mená a filmy.

Retrospektíva režisérskej dvojice – Jean-Pierre a Luc Dardenne

31 júla 2017  

dard

Aktuálny ročník Cinematiku sa tento rok zameria na belgickú kinematografiu a ponúkne tiež retrospektívu režisérskej dvojice bratov Jeana–Pierra a Luca Dardennovcov, ktorí sú známymi predstaviteľmi svetovej sociálnej drámy.

Výber najlepších dokumentárnych filmov opäť na Cinematiku

31 júla 2017  

diera

Okrem kvalitných európskych snímok prináša Cinematik každoročne aj výber najlepších dokumentárnych filmov, ktoré vznikli za ostatný rok v majoritnej či minoritnej slovenskej produkcii Inak tomu nebude ani teraz.

12. Cinematik bude provokovať a prekvapovať

30 júla 2017  

free

12. Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany aj tento rok odpremieta výber najlepších európskych filmov uplynulého roka. Tento výber zostavujú každoročne európski filmoví kritici a festivaloví dramaturgovia.

Najkrajšie plagáty roka

14 dec 2014  

Frank poster

MUBI Notebook zverejnil rebríček najkrajších filmových plagátov roku 2014.

Víťazi Áčka boli aj na Cinematiku

20 okt 2013  

945-odchod_na_korze_obr

Na bratislavskej VŠMU sa tento týždeň konal festival študentských filmov Áčko. Medzi ocenenými sú viaceré filmy, ktoré ste mohli vidieť na Cinematiku.

Ben Wheatley na Cinematiku / Interview a Masterclass Uncut

17 sep 2013  

Ben Wheatley začínal ako animátor a režisér krátkych filmov. V medzinárodných kruhoch na seba upozornil ako režisér reklám. Po úspechu v reklame sa presunul do televízie a v roku 2009 debutoval celovečernou britskou gangsterkou Down Terrace.

 viac o info >

 

Interview pre videodenníky

Masterclass