Zvláštne uvedenia
Filmy, ktoré sú tak jedinečné, že sme ich nevedeli zaradiť do žiadnej sekcie.
utorok 12. 9.
19:30

S láskou Vincent

loving_vincent-4

Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/GB, 2017; 80 min.; en / sk tit,

Poľská režisérka a kritička umenia Dorota Kobiela nakrútila v spolupráci s britským producentom Hughom Welchmanom prvý film, vytvorený len z olejomalieb umelca. Autorka vyrozprávala životný príbeh Vincenta van Gogha prostredníctvom spomienok ľudí okolo neho. Výsledkom je mnohovrstevný portrét plný rozporuplných emócií.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.
14:00

Boľšoj

bolshoi-3

Bolshoy, r. Valery Todorovsky, RU, 2017; 132 min.; ru / en sub / sk tit,

Príbeh mladého provinčného dievčaťa, ktoré sníva o tom, že sa stane balerínou. Napriek ťažkej ceste plnej výziev sa jej to podarí. Talentom, majstrovstvom, trpezlivosťou a odhodlaním dosiahne najvyššiu métu vo svete baletu – stane sa primabalerínou v Boľšoj teatre.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 15. 9.
11:00

Blízke stretnutie tretieho druhu (režisérsky zostrih)

close_encounters_of_the_third_kind-3

Close Encounters of the Third Kind (Director's Cut), r. Steven Spielberg, US, 1977; 137 min.; en / cz tit,

Uprostred série nevysvetliteľných udalostí a počas skúmania príčin veľkého výpadku elektriny stretne elektrikár Roy Neary na opustenej ceste ufo. Roy začína byť ufom a podprahovými správami, ktoré prichádzajú po jeho stretnutí, posadnutý, čím sa vzďaľuje svojej žene a deťom. No zároveň sa dostáva k paralelnému vyšetrovaniu vedcov, armády a ďalších ľudí, ktorí majú podobný zážitok a ktorí sa snažia komunikovať s neznámou mimozemskou prítomnosťou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Waterboys

waterboys-4

Waterboys, r. Robert Jan Westdijk, NL, 2017; 93 min.; nl, en / en sub / sk tit,

Victor je cynický spisovateľ kriminálnych príbehov, jeho syn Zach je čelista. Keď ich v rovnaký deň ich ženy vyhodia, musia si počas búrlivého výletu v Škótsku, kam Viktor odchádza propagovať svoju najnovšiu knihu, upratať vo svojich životoch, aj v ich vzťahu. Film o otcovi, ktorý musí vyrásť a synovi, ktorý by mal život brať menej vážne.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Umenie milovať

art_of_loving-3

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, r. Maria Sadowska, PL, 2017; 120 min.; pl / en sub / sk tit,

Slávnostné odovzdávanie výročných cien ASFS (Asociácie slovenských filmových strihačov)

Umenie milovať rozpráva príbeh Michaliny Wisłockej, ženy, ktorá dosiahla nemožné. Zbavila sa konzervatívnych stereotypov a všadeprítomnej ignorancie, aby uskutočnila revolúciu v sexuálnom živote celej krajiny. A to všetko dosiahla knihou. Tri rôzne štádiá v živote: jedna postava, jedna kniha a množstvo dobrodružstiev a prekážok.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Ministerstvo lásky

mnistry_of_love-3

Ministarstvo ljubavi, r. Pavo Marinković, HR/CZ/SI, 2016; 103 min.; hr / cz tit,

Krešo, nešťastný biológ, z ktorého sa stal úradník, získal najhoršiu možnú prácu pre chorvátsku vládu: musí špehovať vojnové vdovy, aby im mohla byť odobratá penzia, ak si nájdu nového partnera. No jeho šéfovia, vrátane jeho svokra, nevedia, že Krešo je možno najnepravdepodobnejší zástanca lásky.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.
14:00

Zero

zero-3

Zero, r. Gyula Nemes, HU/CZ/DE, 2016; 83 min.; hu, fula / cz tit,

Gyula Nemes si predstavuje, čo by sa dialo, ak by včely začali vymierať. Ľudstvo je na pokraji katastrofy a čaká na hrdinu – včelára. Hravý pohľad na globalizáciu je žánrovou kolážou, ktorá prechádza od grotesky cez melodrámu až k revolučnému filmu a čo-to si požičiava aj z komiksu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Axolotl Overkill

axolotl_overkill-3

Axolotl Overkill, r. Helene Hegemann, DE, 2017; 94 min.; de / cz tit,

Šestnásťročná Mifti žije v Berlíne, kde vymetá párty, experimentuje s drogami a sexom a kašle na školu. Dospelí, ktorých stretáva, sa jej zdajú zúfalí. Tí si o nej zasa radi mysli, že je príliš drzá, často zbytočne smutná a bezhlavo zamilovaná. Dospelí zúfalci sa totiž nechcú zaoberať podstatou veci. Mifti vie že je na všetko na celom svete sama. Čokoľvek táto fráza znamená. Je na tom rovnako ako vodný axolotl, ktorý prežije všetkno a s každou skúsenosťou sa stáva niekým novým.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
14:00

Rukojemníci

hostages-4

Mdzevlebi, r. Rezo Gigineishvili, GE/RU/PL, 2017; 104 min.; ge, ru / en sub / sk tit,

Sovietske Gruzínsko, 1983. Prípravy na svadbu Niku a Any sú v plnom prúde. Pre novomanželov a ich priateľov sú však oslavy iba zastieracou udalosťou, pretože pripravujú odvážny útek zo Sovietskeho zväzu. Deň po svadbe sa Nika a Ana rozhodnú uskutočniť ten najviac riskantný plán: uniesť lokálne lietadlo z Tbilisi do Batumi a prinúť ho pristáť v Turecku, najbližšej krajine, ktorá nie je súčasťou východného bloku.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos