Jota
utorok 12. 9.
23:00

Neon Demon

neon_demon-3

The Neon Demon, r. Nicolas Winding Refn, US/FR/DK, 2016; 117 min.; en / cz tit,

Jesse je mladá, krásna a má onú tajomnú esenciu, ktorá ju vyčleňuje zo zástupu dokonalých krások uchádzajúcich sa o svojich pár rokov slávy na módnych mólach v Los Angeles. Neónový pulz večierkov a sektárska atmosféra fotografických seáns začínajú mladé dievča natoľko pohlcovať, že prehliada varovné signály – prostredie plné odleskov a luxusného pozlátka totiž ukrýva zlo, ktoré sprevádza kult krásy od pradávna.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 13. 9.
11:00

Saint Amour

saint_amour-3

Saint Amour, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, FR/BE, 2016; 101 min.; fr / en sub / sk tit,

Bruno, deprimovaný chovateľ dobytka, navštevuje každý rok Parížsku agrikultúrnu výstavu, pričom si vždy urobí tour po vínnych stánkoch bez toho, aby opustil priestor výstavy – a svoju vínnu cestu nikdy nedokončí. Tento roku mu jeho otec navrhne, aby ju dokončili spolu. Avšak naozajstnú vínnu cestu naprieč francúzskym vidiekom.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
19:30

Frantz

frantz-4

Frantz, r. François Ozon, FR/DE, 2016; 113 min.; fr, de / en sub / sk tit,

V malom nemeckom mestečku tesne po prvej svetovej vojne smúti Anna každý deň nad hrobom svojho snúbenca Frantza, zabitého počas bojov vo Francúzsku. Jedného dňa, mladý Francúz Adrien na hrob taktiež položí kvety. Jeho prítomnosť tak krátko po nemeckej porážke rozprúdi vášne.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Jota

jota-3

La jota, r. Carlos Saura, ES, 2016; 90 min.; es / en sub / sk tit,

Carlos Saura nám ponúka možnosť zažiť radosť a silu tanca a hudby jota. Podobne ako flamenco, tango alebo fados, jota sa vyvinula z tisícročnej tradície hudby a tanca do nových umeleckých dimenzií. Saura, vlastný svojmu osobitému štýlu, pokračuje v nachádzaní kúzla a skúmaní hraníc umenia v jeho najčistejšej podobe.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos