Kinema Choice
Cinematik-2014_Partneri_kinema Výber filmov zo svetových festivalov podľa slovenského filmového magazínu Kinema.sk
streda 13. 9.
17:00

O tele a duši

on_body_and_soul-3

Testről és lélekről, r. Ildikó Enyedi, HU, 2017; 116 min.; hu / cz tit,

O tele a duši je nekonvenčný príbeh lásky dvoch odlišne zmrzačených ľudí: starnúceho finančného riaditeľa bitúnku a mladej uzavretej kvalitárky mäsa. Obaja hrdinovia, postupne ohromení zistením, že majú rovnaké sny, sa ich postupne pokúšajú spoločne plniť. Ľahko excentrická, taktilná i odťažitá romanca s prvkami každodennej drámy a čiernej komédie sugestívne tematizuje dualitu bdelosti a snenia, beštiality a humanity, duše a tela.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.
23:00

Good Time

good_time-3

Good Time, r. Benny Safdie, Josh Safdie, US, 2017; 100 min.; en / sk tit,

Keď sa jeho mladší brat po skazenej bankovej lúpeži dostáva do väzenia, vydáva sa Constantine na šialenú odyseu naprieč podsvetím v čoraz viac zúfalom a nebezpečnom pokuse dostať svojho brata z väzenia. Počas jednej adrenalínovej noci Constantine divokým spôsobom zostupuje do sveta násilia a zmätku, zatiaľ čo hrá preteky s časom, aby zachránil svojho brata a seba, pretože vie, že ich životy visia na vlásku.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 15. 9.
20:00

Happy End

happy_end-3

Happy End, r. Michael Haneke, FR/DE/AT, 2017; 107 min.; fr / cz tit,

Najnovší film Michaela Hanekeho reaguje na aktuálnu tému. Nehovorí len o kríze medziľudských vzťahov v rodine, ale aj o kríze spoločnosti ako takej. Happy End je filmom o tom, že už nevnímame jeden druhého a stávame sa voči sebe slepými.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.

Bez lásky

loveless-3

Nelyubov, r. Andrey Zvyagintsev, RU/FR/BE/DE, 2017; 127 min.; ru / cz tit,

Žeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom. Spolu ich drží už len posledný problém, predaj bytu, inak si obidvaja zariadili nový život po svojom. Žeňa si našla staršieho bohatého muža, Boris čaká dieťa s kolegyňou z práce. Ich dvanásťročný syn Aljoša je im skôr na obtiaž. Ani jeden z nich o neho nestojí, akoby im pripomínal vlastné zlyhanie. Všetko sa zmení v tom momente, keď Aljoša zmizne. Náhly pocit prázdnoty doženie oboch rodičov k pátraniu nielen po vlastnom synovi, ale aj po koreňoch vlastného emocionálneho chladu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
09:00

Austerlitz

austerlitz-3

Austerlitz, r. Sergei Loznitsa, DE, 2016; 94 min.; de, en, es / en sub / sk tit,

V Európe sa nachádzajú miesta, ktoré pretrvali ako bolestivé spomienky na minulosť – továrne, kde sa ľudia premieňali na prach. Tieto miesta dnes slúžia ako pamätníky, sú otvorené pre verejnosť a každý rok ich navštívia tisíce turistov z celého sveta. Názov filmu odkazuje na rovnomenný román W. G. Sebalda venovaný pamiatke holokaustu. Tento film je pozorovaním návštevníkov pamätného miesta, ktoré vzniklo na území niekdajšieho koncentračného tábora. Prečo tam chodia? Čo hľadajú?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos