Belgica
utorok 12. 9.
14:00

Ardeny

ardennes-6

D'Ardennen, r. Robin Pront, BE, 2015; 93 min.; fl, fr / en sub / sk tit,

Brutálna lúpež sa skončí beznádejne zle. Dave, jeden z dvoch lupičov, dokáže utiecť, no na svojho brata Kennetha sa vykašle. O štyri roky neskôr vychádza Kenneth z väzenia. Dave už žije usporiadaným životom a snaží sa Kennethovi pomôcť ako len vie, no medzi dvoch bratov príde žena. Ardeny, vzrušujúci mix žánrov (trileru, hororu, komédie), zoberie svojich antihrdinov z Antverp do fascinujúcich Arden a konfrontuje ich s bitkármi, gangstrami… a pštrosmi na úteku.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 13. 9.

Prázdnota

waste_land-3

Waste Land, r. Pieter Van Hees, BE, 2014; 97 min.; fr, fl / en sub / sk tit,

Prázdnota od režiséra filmu Ľavý breh Pietra Van Heesa je atmosferický triler, ktorý sa odohráva vo fascinujúcom podsvetí bruselskej „čiernej štvrte“. Jérémie Rénier stvárňuje detektíva na pokraji nervového zrútenia, ktorý nezvláda balansovať medzi prácou a rodinným životom. Zatiaľ čo vyšetruje vraždu mladého muža z Konga, začne si s jeho sestrou. Zdá sa, že všetko ho ťahá preč od jeho úlohy manžela a otca a zdá sa, že prázdnota, jej zvláštne rituály a démoni, ho naopak priťahujú.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Mláďa

cub-3

Welp, r. Jonas Govaerts, BE, 2014; 85 min.; fl / en sub / sk tit,

Dvanásťročného Sama pravidelne ponižuje celý jeho skautský oddiel a robí to so sadistickým potešením. Oddiel sa vydáva na výlet do lesa neďaleko francúzskych hraníc, s ktorým je, podľa rozprávania pri ohni, spojená legenda o zlom Kaiovi. Keď Sam zistí, že Kai je skutočný, nikto mu neverí. Ak, podobne ako my, máte radi slashery a neznášate skautov, Mláďa je film pre vás.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.
17:00

Predsudok

prejudice-3

Préjudice, r. Antoine Cuypers, BE/LU/NL, 2015; 105 min.; fr / en sub / sk tit,

Rodinná večera, ktorá sa zmení na tragédiu, sa stala jedným z najviac uznávaných subžánrov kinematografie. Debutujúci režisér Antoine Cuypers sa vo svojom odťažitom ale napätom a atmosférickom príbehu o takejto rodinnej večeri inšpiruje Hanekem alebo Bergmanom. Keď sa Cedric, ktorý stále žije so svojimi rodičmi, dozvie, že jeho sestra čaká dieťa, jeho dlhodobý odpor k rodine sa zmení na hnev a zúrivosť… A oslava sa stane zámienkou na vyrovnávanie si starých účtov.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Stratená v Paríži

lost_in_paris-3

Paris pieds nus, r. Dominique Abel, Fiona Gordon, BE/FR, 2016; 84 min.; fr, en / en sub / sk tit,

Fiona, knihovníčka z Kanady, prichádza do Paríža, aby pomohla svojej starej tete Marthe, ktorá neustále uteká z domova dôchodcov. Nemotorná Fiona spadne do Seiny a stratí svoj ruksak so všetkými vecami vrátane peňazí a dokladov. Dom, romantický (no otravný) bezdomovec, nájde Fionine veci a spolu sa vydávajú na šialenú cestu Parížom. Štvrtý film belgicko-kanadskej dvojice Dominique Abel a Fiona Gordon je neodolateľnou poctou groteske – v ktorej sa objaví aj legendárny Pierre Richard…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 15. 9.
11:00

Melody

melody-3

Melody, r. Bernard Bellefroid, BE/LU/FR, 2014; 94 min.; fr, en / en sub / sk tit,

Aby si mladá a osirelá Melody mohla dovoliť svoj vysnený kadernícky salón, súhlasí s tým, aby vynosila dieťa Emily – staršej ženy, ktorej rakovina je na ústupe, no ktorá nemôže otehotnieť. Komplexný vzťah medzi Melody a Emily, priateľský i materský, medzi solidaritou a konfliktom, je v centre tohto jemného a krásneho filmu Bernarda Bellefroida.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Mŕtvy uhol

blind_spot-3

Dode Hoek, r. Nabil Ben Yadir, BE, 2017; 105 min.; nl, fr / en sub / sk tit,

Jan Verbeeck je komisárom v antverpskej protidrogovej jednotke. Je známy ako pán Nulová Tolerancia; ľudia i média ho milujú. Krajina ostáva v šoku, keď oznámi, že odchádza z polície, aby sa pridal k extrémne pravicovej strane VPV. Svoj posledný deň ako policajt vedie vyšetrovanie drogového laboratória, čo rozpúta sled nepredvídateľných a smrteľných udalostí, ktoré ho môžu stáť voľby a priviesť ho väzenia. Tento akciou nabitý triler je plný skorumpovaných policajtov, machinácií a nečakaných zvratov.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Nechajte mŕtvoly slniť sa

let_the_corpses_tan-3

Laissez bronzer les cadavres!, r. Hélène Cattet , Bruno Forzani, BE/FR, 2017; 92 min.; fr / en sub / sk tit,

Traja bankoví lupiči ukradnú veľký obnos zlata a ukryjú sa v odľahlej dedine pri mori, kde stretávajú anarchistickú umelkyňu a spisovateľa alkoholika. Tento hypnotický film je treťou esejou dvojice Hélène Cattet a Bruno Forzani po ich kultových žánrových filmoch Amer a Zvláštna farba sĺz tvojho tela. Táto adaptácia románu Jeana-Patricka Manchetta a Jeana-Pierra Bastida z roku 1971 je opäť organický, ohromujúci, násilný, erotický a dráždivý zážitok.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.
17:00

Po láske

after_love-3

L'économie du couple, r. Joachim Lafosse, BE/FR, 2016; 100 min.; fr / en sub / sk tit,

Marie a Boris sa po 15 rokoch rozchádzajú. Dom, v ktorom bývajú aj s ich dvoma dcérami, kúpila Marie, no bol to Boris, kto ho celý zrekonštruoval. Boris nemá prostriedky na to, aby sa odsťahoval a tak musí tento pár nájsť spôsob, ako spolu žiť. Ani jeden z nich nechce ustúpiť. Marie už túto situáciu nezvláda. Kúsok po kúsku sa nedostatok túžby mení na nenávisť. Z jednoduchej rodinnej drámy vytvoril Joachim Lafosse pocit nepretržitého útlaku s ovzduším hrôzy.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
20:00

Belgica

belgica-3

Belgica, r. Felix van Groeningen, BE/FR, 2016; 128 min.; fl / cz tit,

Režisér filmu Prerušený kruh prichádza s príbehom dvoch bratov Franka a Joa, ktorí v Gente prevádzkujú klub Belgica – s počiatočným úspechom a neskorším pádom. Hudba od skupiny Soulwax, ktorú založili dvaja bratia z Gentu, bola zložená špeciálne pre film a stretla sa s veľkým úspechom.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos