Fontána
utorok 12. 9.
14:00

Sľub

promise-6

La promesse, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1996; 90 min.; fr, ro / en sub / sk tit,

V industriálnom meste Seraing neďaleko Liège pomáha mladý mechanik, 15-ročný Igor svojmu otcovi Rogerovi, ktorý zneužíva nelegálnych prisťahovalcov. Až do dňa, kým jeden africký robotník nezomrie a v posledných momentoch svojho života neprinúti Igora sľúbiť, že sa postará o jeho rodinu. Zradí Igor svojho otca? Sľub rozpráva príbeh mladého človeka, v ktorom sa prebúdza svedomie.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Mir vam

mir_vam-6

Mir vam, r. Juraj Mravec ml., SK, 2016; 67 min.; ua, ru, sk / sk tit,

Dokumentárna road-movie z východu Ukrajiny, ktorú nakrútil mladý fotograf a kameraman Juraj Mravec, je dôležitou správou o krajine, ktorá sa premenila na bojovú zónu. Filmové rozprávanie prekladané pôsobivými čiernobielymi fotografiami a sprevádzané subjektivizujúcim denníkovým komentárom sa sústreďuje predovšetkým na následky vojny. Z letmých portrétov ľudí z Donbasu skladá obraz zmaru a strachu, ale aj ľudskej vitality, schopnosti prežiť a tešiť sa zo všedných vecí, ktoré im vojna zatiaľ nestihla vziať – rovnako ako im nevzala vieru v lepšiu budúcnosť.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Mzda strachu

wages_of_fear-3

Le salaire de la peur, r. Henri-Georges Clouzot, FR/IT, 1953; 131 min.; fr / en sub / cz tit,

Kdesi v juhoamerickej džungli na odľahlom ropnom poli potrebujú zásoby nitroglycerínu. Ropná spoločnosť najme štyroch mužov, aby zásoby dopravili v dvoch kamiónoch. Z dvoch posádok sa stanú rivali na drsných odľahlých cestách, na ktorých môže aj najmenšie trhnutie skončiť smrťou.„Pravdepodobne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Štyri zúfalé postavy bez ilúzií v napínavom akčnom filme. Silná štúdia ľudskej podstaty a zlyhania. H. G. Clouzot bol majstrovským režisérom.“ – Fabrice du Welz

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 13. 9.
11:00

Vlk z Královských Vinohrad

vlk_z_kralovskych_vinohrad-3

Vlk z Královských Vinohrad, r. Jan Němec, CZ/SK/FR, 2016; 68 min.; cz,

Posledný film Jana Němca je voľné rozprávanie o jeho živote. Ústredným bodom sú udalosti roku 1968 a cesta Johna Jana alias Jana Němca na festival v Cannes, kde mali traja zástupcovia českej novej vlny šancu získať Zlatú palmu. Ľavicoví francúzski filmári na čele s Jeanom-Lucom Godardom však pod vplyvom revolučných študentských búrok festivalovú súťaž predčasne ukončili. Osudovú ranu potom Němcovej sľubnej medzinárodnej kariére zasadil príjazd tankov do Prahy; nasledovala komplikovaná cesta do exilu a slávny porevolučný návrat.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Prázdnota

waste_land-3

Waste Land, r. Pieter Van Hees, BE, 2014; 97 min.; fr, fl / en sub / sk tit,

Prázdnota od režiséra filmu Ľavý breh Pietra Van Heesa je atmosferický triler, ktorý sa odohráva vo fascinujúcom podsvetí bruselskej „čiernej štvrte“. Jérémie Rénier stvárňuje detektíva na pokraji nervového zrútenia, ktorý nezvláda balansovať medzi prácou a rodinným životom. Zatiaľ čo vyšetruje vraždu mladého muža z Konga, začne si s jeho sestrou. Zdá sa, že všetko ho ťahá preč od jeho úlohy manžela a otca a zdá sa, že prázdnota, jej zvláštne rituály a démoni, ho naopak priťahujú.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Ťažká duša

tazka_dusa-3

Ťažká duša, r. Marek Šulík, SK, 2017; 71 min.; sk, rom / sk tit,

Dokumentárny film Ťažká duša je vhľadom do sveta tradičnej rómskej hudby. Autori filmu sa v troch príbehoch snažia sledovať, akým spôsobom sa autentické žalostné piesne prenášajú z generácie na generáciu, respektíve, ako zanikajú. Ide vždy o vzťah detí a ich rodičov, či prarodičov, pretože práve pre rómsku rodinu je hudba dôležitým emocionálnym katalyzátorom. Tragikomické situácie dopĺňajú dokumentačné intermezzá, ktoré vznikli počas výskumných ciest etnomuzikologičky Jany Belišovej a jej tímu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Ľuba Velecká: Flashbacky – Sixties (vernisáž)

velecka

, r. , ,

Výstava fotografií slovenskej režisérky a fotografky Ľuby Veleckej, ktoré vznikli v 60. rokoch 20. storočia. Autorka sa v nich hlási k takzvanej fotografii poézie všedného dňa.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Prestrelka

free_fire-3

Free Fire, r. Ben Wheatley, GB/FR, 2016; 90 min.; en / sk tit,

Keď sa čierny obchod so zbraňami zvrtne hrozným spôsobom, Justine sa ocitá uprostred prestrelky v opustenej hale plnej bláznov, ktorých svrbia prsty na zbraniach a ktorí si snažia zachrániť si život za každú cenu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Vinyan

vinyan-3

Vinyan, r. Fabrice du Welz, FR/GB/BE, 2007; 97 min.; en / cz tit,

Jeanne a Paul Bellmerovci nevedia prijať, že ich syn zomrel počas tsunami v roku 2005 a preto ostali v Phikete. Jeanne sa zúfalo chytá faktu, že synovo telo sa nikdy nenašlo, a je presvedčená, že chlapca uniesli pašeráci počas chaosu, ktorý nasledoval po katastrofe – že jej syn je stále nažive. Traumatizovaná dvojica sa vydáva na cestu plnú paranoje a zrady, prepadajú sa ešte hlbšie do neznámeho sveta, nadprirodzenej ríše, kde mŕtvi nie sú nikdy celkom mŕtvi a kde sa nočné mory, obsesie a hrôzostrašná realita spájajú v jedno.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.
11:00

Kupónová privatizácia: Česká cesta

kuponova_privatizacia_ceska_cesta-3

Česká cesta, r. Martin Kohout, CZ/SK, 2015; 100 min.; cz,

Dokument Martina Kohouta popisuje príbeh československej ekonomickej transformácie 90. rokov, predovšetkým známu metódu kupónovej privatizácie, ktorá bola akýmsi vývesným štítom tohto procesu. V rade názorov a historických udalostí sa ako hlavný ukazuje konflikt dravého kapitalistického usporiadania a sociálnejšie poňatých alternatív, ktorý je v českej politike prítomný dodnes. Film zároveň odhaľuje, že značná časť obyvateľstva bola pre nejakú formu socializmu a pátra po dôvodoch obratu ku kapitalistickej orientácii.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Bez názvu

untitled-3

Untitled, r. Michael Glawogger, Monika Willi, AT, 2017; 103 min.; de, en / sk tit,

Po nečakanej smrti Michaela Glawoggera v apríli 2014 vytvorila jeho dlhoročná spolupracovníčka a strihačka Monika Willi film zo záberov, ktoré Glawogger nakrútil počas 4 mesiacov a 19 dní na Balkáne, v Taliansku a v severnej a západnej Afrike. Cesta po svete s otvorenými očami a mysľou – pozorovanie, počúvanie, zažívanie. Šťastná náhoda je koncept a jediné pravidlo – počas strihania a vytvárania filmu tak, ako tomu bolo aj počas nakrúcania.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Diera v hlave

diera_v_hlave-3

Diera v hlave, r. Robert Kirchhoff, SK/CZ, 2016; 90 min.; sk, cz, de, pl, fr, sr, hr, sinti / sk tit,

O tragédii Rómov a Sinti v Druhej svetovej vojne sa nikdy a nikde príliš nehovorilo. Boli vraždení v desiatkach, stovkách, tisícoch. Na okrajoch masových hrobov, v koncentračných táboroch, pri cestách, puškami, kladivami alebo plynom. Mlčalo sa o nich, lebo dlhé roky boli a sú na spoločenskom okraji. Prežili, no každý z nich má svoju pamäť a jazvu ako dôkaz. Dnes, keď sa náš svet opäť fašizuje, sú jednými z posledných svedkov holokaustu. Žijú s dierou v hlave ako s pečaťou, znamením z minulosti.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Křižáček

krizacek-3

Křižáček, r. Václav Kadrnka, CZ/SK, 2017; 90 min.; cz,

Chlapec Jeník utiekol z domu uchvátený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného povedomia, v ktorom sa stretáva so svojím najväčším strachom. Nachádza miesta, kde sa syn objavil, avšak vždy príde neskoro. Nachádza len svedkov, ktorí mu poskytujú aspoň to málo informácií, aby mohol poskladať osud svojho syna. A nájsť ho.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Vytrženie

rapture-3

Rapture, r. John Guillermin, US/FR, 1965; 104 min.; en / sk tit,

Agnes je mladá, izolovaná žena, ktorú jej prehnane starostlivý a cynický otec ukrýva pred svetom. Vyrastá iba so slúžkou, ktorá jej robí spoločnosť, a strašiakom, ktorý je jej kamarátom. Keď k nim príde utečenec Joseph prosiac o prístrešie, Agnes sa do neho zamiluje…„Vytrženie, ktoré nakrútil režisér filmov Sklenené peklo a Smrť na Níle, je príbeh o dospievaní, temná, gotická fantázia, realisticko-romantické prebudenie a pravdepodobne jeden z najkrajších teen filmov svojej doby. Málo známy film, ktorý musí by znovu objavený.“ – Fabrice du Welz

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 15. 9.
11:00

Blízke stretnutie tretieho druhu (režisérsky zostrih)

close_encounters_of_the_third_kind-3

Close Encounters of the Third Kind (Director's Cut), r. Steven Spielberg, US, 1977; 137 min.; en / cz tit,

Uprostred série nevysvetliteľných udalostí a počas skúmania príčin veľkého výpadku elektriny stretne elektrikár Roy Neary na opustenej ceste ufo. Roy začína byť ufom a podprahovými správami, ktoré prichádzajú po jeho stretnutí, posadnutý, čím sa vzďaľuje svojej žene a deťom. No zároveň sa dostáva k paralelnému vyšetrovaniu vedcov, armády a ďalších ľudí, ktorí majú podobný zážitok a ktorí sa snažia komunikovať s neznámou mimozemskou prítomnosťou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Mimózy

mimosas-3

Mimosas, r. Oliver Laxe, ES/MA/FR/QA, 2016; 93 min.; arab / en sub / sk tit,

Karavána odprevádza umierajúceho šejka cez marocký Atlas. Jeho posledným prianím je, aby bol pochovaný so svojimi blízkymi. No smrť nečaká. Sprievodcovia, ktorí sa boja prejsť horami, odmietajú prenášať mŕtve telo. Ahmed a Saïd, dvaja tuláci cestujúci s karavánou, predstierajú, že poznajú cestu a sľubujú previesť telo na miesto určenia.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Tisíckrát Jááánošííík alebo zrod legendy

tisickrat_janosik-3

Tisíckrát Jááánošííík alebo zrod legendy, r. Juraj Štepka, SK, 2017; 24 min.; sk,

Filmová správa režiséra Juraja Štepku o prvej slovenskej divadelnej hre, ktorá dosiahla v roku 2017 svoju tisícu reprízu. Tvorcovia štylizovaného filmového hraného dokumentu sledujú takmer polstoročný trpko-smiešny osud hry a divadla od premiéry v Radošine v roku 1970 až po poslednú inscenáciu Jááánošííík po tristo rokoch. Film rozpráva o neľahkom desaťročnom schvaľovaní inscenácie v čase normalizácie, ale aj o následnom diváckom i kritickom prijatí, o radosti z hrania a dlhoročnom prepojení legendárneho divadla so svojimi divákmi.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

19:00

Umenie milovať

art_of_loving-3

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, r. Maria Sadowska, PL, 2017; 120 min.; pl / en sub / sk tit,

Slávnostné odovzdávanie výročných cien ASFS (Asociácie slovenských filmových strihačov)

Umenie milovať rozpráva príbeh Michaliny Wisłockej, ženy, ktorá dosiahla nemožné. Zbavila sa konzervatívnych stereotypov a všadeprítomnej ignorancie, aby uskutočnila revolúciu v sexuálnom živote celej krajiny. A to všetko dosiahla knihou. Tri rôzne štádiá v živote: jedna postava, jedna kniha a množstvo dobrodružstiev a prekážok.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Aleluja

alleluia-3

Alléluia, r. Fabrice du Welz, BE/FR, 2014; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

Po tom, čo bola Gloria manipulovaná milujúcim a žiarliacim manželom, rozhodla sa utiecť so svojou dcérou ďaleko od mužov a od zbytku sveta. Na naliehanie svojej kamarátky Madeleine súhlasí s tým, aby sa cez internetovú zoznamku stretla s Michelom. Hneď pri prvom stretnutí to medzi nimi zaiskrí. Michel, drobný darebák a profesiou gigolo, je nadšený a Gloria sa bezhlavo zamiluje. Michel zo strachu utečie preč, no Gloria ho nájde a prinúti ho sľúbiť, že ju už nikdy neopustí. Nikdy. Za žiadnu cenu…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.
09:00

Mlčanie Lorny

lornas_silence-3

Le silence de Lorna, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR/IT, 2008; 105 min.; fr, al, ru / en sub / sk tit,

Lorna, mladá Albánka, ktorá pracuje v čistiarni v Belgicku, je vo zvláštnom vzťahu s drogovo závislým Claudym. Snaží sa zarobiť si dosť peňazí, aby si kúpila reštauráciu. Aby mohla získať belgické občianstvo, Fabio, člen miestnej komunity, jej zorganizoval svadbu s Claudym. Podľa plánu si potom Lorna mala zobrať šéfa ruskej mafie, no aby sa tak stalo, Fabio plánuje zabiť Claudyho predávkovaním. Čo urobí Lorna? Jemná a emocionálne odťažitá, no pútavá dráma ukazuje sklon bratov Dardennovcov k realizmu a silný herecký výkon vychádzajúcej Arty Dobroshi.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

11:00

LEGO® Batman vo filme

lego_batman_movie-3

The LEGO Batman Movie, r. Chris McKay, US, 2017; 104 min.; sk dab,

V Gothame sa chystajú veľké zmeny. Ak chce Batman zabrániť tomu, aby Joker, ktorý nemá v pláne nič dobré, prevzal moc nad mestom, musí prehodnotiť svoj pohľad na doposiaľ fungujúcu jednočlennú skupinu občianskej sebaobrany a snažiť sa spolupracovať i s ostatnými. A možno, ale naozaj len možno, sa musí naučiť trochu uvoľniť a získať nadhľad…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

Detské ihrisko

playground-3

Plac zabaw, r. Bartosz M. Kowalski, PL, 2016; 82 min.; pl / en sub / sk tit,

Posledný školský deň v malom poľskom meste. 12-ročná Gabrysia má poslednú šancu povedať svojmu spolužiakovi, že sa do neho zaľúbila. Zorganizuje tajné stretnutie a vydieraním ho prinúti, aby prišiel. To, čo mal byť osobný rozhovor, sa však vymkne spod kontroly a vedie k nečakanému koncu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Richard Müller: Nespoznaný

richard_muller_nespoznany-3

Richard Müller: Nespoznaný, r. Miro Remo, SK/CZ, 2016; 87 min.; sk / en sub,

Film je intímnym rezom do života legendárneho speváka Richarda Müllera na pozadí jeho koncertného turné s kapelou Fragile. Film sa norí do Richardových aktuálnych pocitov, ktoré silno ovplyvňuje maniodepresia, ktorou dlhodobo trpí. Sonduje však aj v minulosti, ktorá otvára dvere do časti jeho speváckej kariéry sprevádzanej turbulentnými vzťahmi so ženami a drogami. Tie sú kľúčom k pochopeniu jeho osobnosti i speváckej kariéry. Film nekompromisne bez pretvárky nahliada do Richardovho vnútra i do zákulisia samotnej produkcie turné.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Vnútorné slnko

let_the_sunshine_in-3

Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis, FR, 2017; 94 min.; fr / en sub / cz tit,

Vnútorné slnko je niečo ako romantická komédia, avšak v podaní originálnej francúzskej autorky Claire Denis. S nádychom feminizmu ukazuje, aké sú možnosti lásky a sexu pre ženy. Hlavnou postavou filmu je Isabelle, rozvedená parížska umelkyňa, ktorá hľadá pravú lásku. Stretáva sa však s mužmi, ktorí sú opakom ideálu.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

22:00

Masterclass Fabrice du Welz

Masterclass Fabrice du Welz, r. Fabrice du Welz, ,

Fabrice du Welz chodil na jezuitskú školu, neskôr študoval dva roky herectvo na Konzervatóriu dramatických umení v Liège a rok na INSAS (filmová škola v Bruseli). Na začiatku 90. rokov nakrútil množstvo filmov na Super 8 a potom sa podieľal na písaní humorných sekvencií pre seriály Canal+ La Grande Famille, Nulle Part Ailleurs.

V roku 1999 nakrútil krátky film Quand on est amoureux c’est merveilleux, ktorý získal Grand prix na festivale v Gérardmer. V roku 2004 nakrútil svoj prvý celovečerný film Kalvária s Laurentom Lucasom a Jackie Berroyerovou v hlavných úlohách. Film mal premiéru v rámci Týždňa kritiky v Cannes. V roku 2007 nakrútil v Thajsku film Vinyan s Emmanuelle Béartovou and Rufusom Sewellom, ktorý uviedol o rok neskôr na festivale v Benátkach. V roku 2012 nakrútil Kolt 45 podľa scenára Fathiho Beddiara s Gérardom Lanvinom a Joeystarr a v produkcii Thomasa Langmanna.

V roku 2014 nakrútil film Aleluja inšpirovaný novinovým príbehom, ktorý sa stal nesmrteľný vďaka filmu The Honeymoon Killers (r. Leonard Kastle) z roku 1970. Vo filme hrajú hlavné úlohy Laurent Lucas a Lola Dueñasová, premiéru mal v Quinzaine des réalisateurs v Cannes.

V roku 2016 nakrútil v Los Angeles Message from the King v produkcii Davida Lancastera and Stephena Cornwella s Chadwickom Bosemanom, Lukom Evansom, Teresou Palmerovou, Alfredom Molinom a Natalie Martinezovou v hlavných úlohách. Film mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Krížová cesta

ordeal-3

Calvaire, r. Fabrice du Welz, BE/FR/LU, 2004; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

Marc Stevens je potulný spevák po domovoch dôchodcov. Po skončení jedného z vystúpení sa vydáva na cestu. Jeho auto sa uprostred prázdnej krajiny pokazí. Pomôže mu hostinský Bartel, ktorý je psychicky labilný, odkedy ho opustila jeho žena Gloria. Tu sa začína Marcova krížová cesta…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.
01:00

Hardcore

hardcore-4

Hardcore, r. Paul Schrader, US, 1979; 105 min.; en / sk tit,

Jeho dcéra je nezvestná a tak najme súkromného detektíva, aby sa dozvedel, že sa objavila v lacnom porno filme. Rozhodne sa osobne ju priniesť späť a tak sa vydáva na cestu pochybným podsvetím kalifornského zábavného priemyslu pre dospelých.„Hardcore Paula Schradera je pre mňa jedným z najlepších amerických filmov 70. rokov. Stopári Johna Forda prepísaní cez softcore porno a existencializmus. Otec sa zúfalo snaží zachrániť svoju dcéru v špinavom Los Angeles. Veľká krížová výprava a podobenstvo o nebezpečí duchovej pýchy.“ – Fabrice du Welz

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

03:00

Hostia

visitors-3

The Visitors, r. Elia Kazan, US, 1972; 88 min.; en / cz tit,

Bill Schmidt je veterán vietnamskej vojny, ktorý žije na vidieku so svojou priateľkou Marthou a ich malým dieťaťom. Jedného dňa sa u nich nečakane zastavia dvaja starí kamaráti z vojny. Tony a Mike nemajú v pláne iba zdvorilostnú návštevu. Zaujíma ich pomsta.„Elia Kazan nakrútil tento film ďaleko od Hollywoodu a znovu sa ponoril do svojej obľúbenej témy: obvinenie. Intenzívna „huis clos“ (situácia bez východiska). Klaustrofobické, silné napätie a vnútorné výbušné násilie. Hostia, napísaní Kazanovým synom a nakrútení s prakticky neznámymi hercami (je to prvý film Jamesa Woodsa), sú filmom veľkého režiséra, ktorý sa snaží pretvoriť svoje umenie…“ – Fabrice du Welz

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

09:00

Austerlitz

austerlitz-3

Austerlitz, r. Sergei Loznitsa, DE, 2016; 94 min.; de, en, es / en sub / sk tit,

V Európe sa nachádzajú miesta, ktoré pretrvali ako bolestivé spomienky na minulosť – továrne, kde sa ľudia premieňali na prach. Tieto miesta dnes slúžia ako pamätníky, sú otvorené pre verejnosť a každý rok ich navštívia tisíce turistov z celého sveta. Názov filmu odkazuje na rovnomenný román W. G. Sebalda venovaný pamiatke holokaustu. Tento film je pozorovaním návštevníkov pamätného miesta, ktoré vzniklo na území niekdajšieho koncentračného tábora. Prečo tam chodia? Čo hľadajú?

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

11:00

Kubo a kúzelný meč

kubo_and_the_two_strings-3

Kubo and the Two Strings, r. Travis Knight, US, 2016; 101 min.; sk dab,

Kubov rozprávačský talent mu pomáha uživiť seba aj svoju chorú mamku. Každý deň odchádza do neďalekej dediny, kde ohromuje obyvateľov svojimi príbehmi. Kubo sa však musí vrátiť domov pred zotmením, pretože ak by tak neurobil, postihla by ho strašná kliatba. Jedného večera sa vrátiť nestihne a varovanie sa premení na skutočnosť. Kubo si zrazu uvedomí, že sa stal hrdinom vlastného dobrodružného príbehu. V sprievode chytrej a drzej Opice a trošku bláznivého Chrobáka sa vydáva po stopách svojho otca, legendárneho samuraja.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

14:00

10 rokov lásky

10_rokov_lasky-3

10 rokov lásky, r. Adam Hanuljak, SK, 2016; 96 min.; sk, cz, hu, fi, en / sk tit,

Dokumentárny film 10 rokov lásky spracováva problematiku mladých rodín v súčasnej Európe. Predstavuje 5 párov, ktorí sa pred viac ako desiatimi rokmi stali rodičmi. Zberná metóda zachytáva ich životné osudy po dobu desiatich rokov v päťročných intervaloch. Film sa zaoberá témami ako zmena životného štýlu alebo sociálna a ekonomická situácia, neskôr smeruje k výchove detí, partnerským vzťahom, krízam a vrcholia rozchodmi a smrťou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

17:00

Nina

nina-3

Nina, r. Juraj Lehotský, SK/CZ, 2017; 82 min.; sk,

Nina má 12 rokov, jej rodičia sa rozvádzajú a svet, ktorý doteraz poznala, sa jej rozpadá pred očami. Otec a mama tvrdia, že chcú pre ňu len to najlepšie, ale akoby mysleli len na seba. Nina im nerozumie, cíti sa opustená a oklamaná – nie je už takmer nič, čomu by mohla veriť. Jedinou istotou v jej svete je plávanie – dáva jej pocit pokoja a opory a nahrádza všetko, čo jej doma chýba. Keď je ohrozená jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny krok.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

20:00

Syn

son-3

Le fils, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR, 2002; 103 min.; fr/ en sub / sk tit,

Olivier učí tesárstvo v sociálnom centre pre znevýhodnenú mládež. Jedného dňa ho riaditeľka požiada, aby privítal Francisa, tínedžera, ktorý sa chce naučiť práci s drevom. Francis si neuvedomuje, že s Olivierom ho spája udalosť spred piatich rokov. Olivier, zdrvený smrťou svojho syna a rozvodom s manželkou, začne byť Francisom posadnutý. Mieša sa v ňom nenávisť k vrahovi svojho syna a morálna nejednoznačnosť prijatia tohto mladého človeka z rozpadnutej rodiny.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

23:00

Jota

jota-3

La jota, r. Carlos Saura, ES, 2016; 90 min.; es / en sub / sk tit,

Carlos Saura nám ponúka možnosť zažiť radosť a silu tanca a hudby jota. Podobne ako flamenco, tango alebo fados, jota sa vyvinula z tisícročnej tradície hudby a tanca do nových umeleckých dimenzií. Saura, vlastný svojmu osobitému štýlu, pokračuje v nachádzaní kúzla a skúmaní hraníc umenia v jeho najčistejšej podobe.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos