Bažant Kinematograf
utorok 12. 9.
20:30

Úkryt v zoo

zookeepers_wife-3

The Zookeeper's Wife, r. Niki Caro, US, 2017; 127 min.; en, de / cz tit,

Antonina Zabinská zbožňuje prácu v manželom riadenej zoologickej záhrade vo Varšave. Je však predvečer vojny a keď Nemecko napadne Poľsko, zo záhrady bez zvierat sa stane skladisko nemeckých zbraní. Svoje znalosti môžu Antonina a jej muž Jan využívať iba na chov prasiat. Prasatá však kŕmia zbytkami, ktoré vyprodukujú obyvatelia varšavského geta. Jan pre ne pravidelne jazdí nákladným autom a späť neprináša len zvyšky jedla, ale tiež živých ľudí, ktorých potom ukrýva v pivničných priestoroch pod záhradou.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

streda 13. 9.

V mene krvi

blood_father-3

Blood Father, r. Jean-François Richet, FR, 2016; 84 min.; en, es / cz tit,

John Link je bývalý člen motocyklového gangu, ktorý sa snaží sekať dobrotu, čo mu však nikdy dlho nevydrží. Keď sa jeho šestnásťročná dcéra Lýdia dostane do problémov s drogovými dílermi, rozhodne sa pre zúfalé riešenie – zavolá otcovi, ktorého niekoľko rokov nevidela. John spraví po dlhom čase prvú správnu vec a aj za cenu možného návratu do väzenia sa rozhodne svojej dcére pomôcť.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

štvrtok 14. 9.

Rozpoltený

split-3

Split, r. M. Night Shyamalan, US, 2016; 117 min.; en / cz tit,

Kevin unesie tri študentky a uväzní ich u seba v pivnici. Do podzemia za ním chodí aj jeho matka a malý Hedwig, no ani tí mladým ženám nepomôžu. Sú totiž produktom Kevinovej psychickej poruchy. V Kevinovi sa skrýva 23 rôznych osôb a každú chvíľu sa má objaviť dvadsiata štvrtá…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

piatok 15. 9.

Odkaz vo fľaši

conspiracy_of_faith-3

Flaskepost fra P, r. Hans Petter Moland, DK/DE/SE/NO, 2016; 112 min.; dk / cz tit,

Na policajnej stanici v západnom kúte Škótska stojí už dlho na okennej parapete zabudnutá fľaša. Vo vnútri je slabo čitateľný lístok. Zreteľne sa dá prečítať iba prvé slovo, ktoré je napísané po dánsky a znamená „Pomoc“. Keď sa táto zvláštna správa konečne dostane na stôl kriminálneho vyšetrovateľa komisára Carla Mørcka, začnú sa diať desivé veci. Mørck a jeho kolegovia sa ponoria do hrôzostrašného prípadu unesených detí, ktorých rodičia ich zmiznutie nikdy neohlásili.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Sobota 16. 9.

Nocturama

nocturama-3

Nocturama, r. Bertrand Bonello, FR, 2016; 130 min.; fr / cz tit,

Ráno v Paríži. Niekoľko mladých ľudí z rôznych prostredí. Nezávisle od seba začínajú zvláštny „balet“ v labyrinte metra a uliciach hlavného mesta. Zdá sa, že ich majú nejaký plán. Ich pohyby sú presné, takmer nebezpečné. Majú namierené k jednému bodu – obchodnému domu, práve vo chvíli, keď sa zatvára. Noc sa iba začína… Kontroverzné, filmársky brilantné spracovanie veľmi citlivej témy terorizmu dostáva v rukách Betranda Bonella podobu opojnej nočnej mory.

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

Nedeľa 17. 9.

Hore za láskou

up_for_love-3

Un homme à la hauteur, r. Laurent Tirard, FR, 2016; 98 min.; fr, en / cz tit,

Diane je krásna žena, pracuje v renomovanej právnickej firme, má zmysel pre humor. Práve si prešla rozvodom, no je znova pripravená nájsť muža svojich snov. Raz večer jej domov zavolá neznámy Alexander, tajomný muž, ktorý našiel jej mobil. Alexander je zdvorilý, šarmantný a vtipný a – bohatý. Diane podľahne čaru Alexandrovho hlasu a sníva o tom, ako asi vyzerá v skutočnosti. Ako to už ale býva, predstavy sú lepšie než skutočnosť a ich stretnutie nedopadne úplne podľa Dianinho očakávania…

stránka filmu
viac info

FavoriteLoadingPridať do môjho programu

widget_cinematik-program

Newsletter

Cinematik 2017 – videos